Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni érettségi...

Mit érdemes tanulni érettségi után, ha informatikával foglalkozó állást szeretnék később?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan végzettséget, amivel lehetséges kezdőként állást találni.


OKJ-s képzések és felsőoktatás is érdekelne. Főként a hálózatépítési és üzemeltetési, rendszergazdai, esetleg webmesteri szakok érdekelnének, viszont nem tudom mennyire lehet ezekkel továbbtanulni / állást találni.



2014. aug. 19. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Matek hogy megy?
2014. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eddig mindig ötösre álltam belőle (most fogok érettségizni májusban)
2014. aug. 19. 18:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van emeltszintű matek, akkor lehet programozói vagy mérnökinfós szakon gondolkozni, OKJ-val lehet szépen mosolyogni a munkaügyi hivatalban.
2014. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2014. aug. 19. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, maximum a rendszergazda ér valamit, de azokból pedig elég sok lett mostanra.
2014. aug. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetemet viszont csak akkor vállald be, ha tényleg érdekel, mert máskülönben hamar kiszórnak és utána fizetheted vissza az ösztöndíjat.
2014. aug. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha van emeltszintű matek, akkor lehet programozói vagy mérnökinfós szakon gondolkozni" - Ez azért túlzás. Én nem tanultam emelt matekot (ergo azt se tudtam mire jó az integrálás/deriválás) és proginfón (SZTE) az összes matekos tárgyam elsőre meglett.

Szóval bőven jó az már, ha eddig 5-ös volt, megvan hozzá a logikája, utána csak szorgalom kell.

2014. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért nem feltétlen kell emelt matek ahhoz,hogy mérnökinfora menj,de ajánlatos (főleg a többletpont miatt). Ha a közepet megírod 90% felett,akkor már talán érted is a dolgokat, a többit meg úgyis megtanítják egyetemen,amit nem tudsz. Én is eltudtam végezni pedig csak közép matekom volt,inkább elhivatottság kell hozzá. Az okj-k tényleg nem érnek valami sokat.
2014. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 19. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!