Gimnazista vagyok és az ELTE-ik Programtervező informatika szakra szeretnék menni! Mely tantárgyakra érdemes nagyon rágyúrnom?

Figyelt kérdés
Gondolom a matekból nem árt az ötös érettségi, de azt pl. nem tudom, hogy mennyire ajánlott az informatika emelt... Csak, mert elég sok helyen olvastam, hogy azt érdemesebb az egyetemen elkezdeni, de én ezzel nem tudok maradéktalanul egyetérteni... Szerintetek? Még az is érdekelne (tudom, hülye kérdés), hogy egyáltalán a felvételhez kell fizika érettségi? Előre is köszönöm :) 16/f

2014. aug. 22. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A matek kötelező, a másik két választható tárgy az informatika vagy a fizika. Ha van rá lehetőséged, matekból emeltezz és informatikából érettségizz középszinten. A közép infot simán meg lehet csinálni minimum 4-esre, ha nem csapod össze, de ha értesz hozzá (feltételezem igen), akkor az ötös is meglesz.


[link]

2014. aug. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Proginfóra a matek mellé elfogadják a fizikát is (infó mellett). Fizikára akkor érdemes gyúrni, ha a mérnökinfó is szóbajöhet.


A bennmaradást nagyban megkönnyíti ha a matekot emelt szinten kened-vágod (nem muszáj emeltet tenni), valamint a programozást is elkezdheted nézegetni.


Pontügyileg szerintem úgy a legkönnyebb (hozzám hasonló lustáknak), ha infóból emeltezel és matekból közepet teszel.

2014. aug. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Matekból középszintet mindenképp nagyon jól kell tudni, ne legyen benne sötét folt. Igazából ha pont miatt nem kell emelt érettségi akkor nem feltétlen kell arra menni, de azért nem árt abból is órára járni, meg tudni. Informatikából fölösleges az emelt, mert a programozást alapoktól elmagyarázzák mindenkinek. Fizikával lehet felvételizni (egyébként e tekintetben érdemes a felvi.hu-t nézni), de semmi fizika nem lesz az egész szakon. Szóval csak akkor érdemes info helyett, ha szereted a fizikát. Vagy esetleg lehet arra hagyatkozni, hogy infoból és fizikából is érettségizel, és akkor az számít, ami jobban sikerül. Ilyenkor érdemes azt is megfontolni, hogy előrehozottan tedd le valamelyiket.
2014. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!