Mért nem engediK?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A legjobb barátnőm átment egy másik suliba. Ez igazából gimi csak van 6 osztályos gimnázium is. Ő oda ment. Azt mondta hogy azóta szeret suliba járni mióta ott van. A tanárok kedvesebbek, jobban tanítanak. Ezért gimibe oda szeretnék menni, csak az a baj hogy a szüleimnek nem nagyon tetszik az ötlet mert az a suli nem a legjobbak közé tartozik, közepes (nem tudom miért). Később egyetemre szeretnék menni és szerintük ez a suli nem elég oda. Hogy lehet nem elég?? Mindenki azt mondja, hogy egyetemeken nem azt nézik hogy melyik suliba jártam hanem hogy milyen az érettségis és milyenek a pontjaim. Nem jól tudom? Mert én mindenkitől ezt hallom. Kérlek segítsetek. Nagyon fontos. Hamarosan itt a felvételi!!!
2014. aug. 26. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a szuleid azt szeretnek ha bent is maradnal az egyetemen es nem esnel ki felev utan :)
2014. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki azt mondja, hogy egyetemeken nem azt nézik hogy melyik suliba jártam hanem hogy milyen az érettségis és milyenek a pontjaim."

Már meg is válaszoltad magadnak. Ha gyengébb suliba jársz, nagy valószínűséggel rosszabb pontjaid lesznek.

2014. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, ez nem így van, az érettségi egyáltalán nem objektív. Az írásbeli még csak-csak, bár a javítási útmutató ellenére sem egységes a javítás, pl magyar, történelem esszé meglehetősen szubjektív, a szóbelin viszont végképp nagyon különböző az igényszint és a pontozás. Szóval középszinten jobban jár az, aki gyengébb iskolában végez. Emeltre ez már nem vonatkozik. De a tanulás mindenkinek a saját felelőssége, ezt nem lehet az iskolára kenni, mindenkinek megvan minden lehetősége az önálló magas szintű felkészülésre. De azt én nem hiszem, hogy egy hatosztályos gimnázium ne lenne színvonalas, hiszen oda válogatott gyerekek kerülnek. A szüleid vagy valamit rosszul tudnak, vagy más okuk van és ezzel takaróznak. Melyik ez a suli, hátha itt a gyk-n ismeri valaki. Külön is felteheted kérdésnek.
2014. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ez a suli nem gyenge. Nagyon is jó csak nem annyira mint ezek a nagy elit iskolák.
2014. aug. 26. 18:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg meggyőzni a szüleidet, esetleg a barátnőd szüleinek bevonásával hogy az az iskola is ugyanolyan jó.
2014. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem hogy az túl meggyőző lenne a a barátnőm anyukája beszélne velük. Őt az anyukája egyedül neveli és ezzel a dologgal úgy van hogy "az ő élete,nem dönthet helyette" Ez amúgy lehet jó is de ha valami fontos dologban rosszul dönt akkor az akár az egész életét is tönkreteheti.
2014. aug. 26. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!