Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nyelvi előkészítő tagozatos...

A nyelvi előkészítő tagozatos gimnáziumi osztályban meg lehet tanulni anyanyelvi szinten az angolt?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni,hogy egy hozzám távolabbi(25km busz) erős kéttannyevűs iskolába menjek továbbtanulni vagy egy helyi gyengébb angol előkészítősbe.

2014. aug. 28. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. Én megbántam az angol nyelvi előkészítőt, mert kb középszintig jutottam el, de csak azért, mert jó a nyelvérzékem. A csoporttársaimnak még a középszintű érettségi is kérdéses..

De lehet, hogy vannak olyan előkésítős osztályok ahol rendesen tanítanak...

2014. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fogalmad nincs, mi az, hogy anyanyelvi szint! Ne legyél már ilyen naiv! A gyk. törzsközönségének a jelentős része még a saját anyanyelvét se tudja anyanyelvi szinten.

Kéttannyelvűben magasabb szintű tudást érhetsz el, mint a nyelvi előkészítőn, ott két angol nyelven letett érettségi és egy jeles angol emelt mellé felsőfokú nyelvvizsga jár (C1). Az anyanyelvi szint a C2, többéves célországban élés után lehet elérni. A gyengébb nyelvi előkészítősben kb B2-ig lehet eljutni. De nem mindent az iskola határoz meg, hanem a te nyelvérzéked és szorgalmad.

2014. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) sokat segítettetek.Csak azért kérdeztem az anyanyelvi szintet mert van olyan iskola ahol tényleg olyan szinten tanítanak,de most,hogy belegondolok, igazad van,maradjunk a felsőfoknál.
2014. aug. 28. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!