Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki nem tanult gyerekkor...

Ha valaki nem tanult gyerekkorában, akkor már rontotta az életét?

Figyelt kérdés

2014. aug. 28. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit jobban fejtsd ki, mire gondolsz.
2014. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a tanulas nagyon nagyon fontos. de kesobb is be lehet potolni v egy jol valasztott szakmaval (amigez van affinitasod) is lehet sikeresnek lenni. viszont ahhoz is kell teljesiteni, h felvegyenek es azt is meg kell tanulni
2014. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy aki gimnáziumban rossz tanuló volt, abból már nem lehet akármi? Mennyire lehet behozni az elmaradott éveket?
2014. aug. 28. 21:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az, hogy rossz tanuló. Én rosszul, pontosabban szinte sehogy sem tanultam végig 12 éven át (talán még elsősként erőltettem meg magam), mégis négyes-ötös tanuló voltam mindig, mert sok minden rám ragadt különös erőfeszítés nélkül. Bekerültem egyetemre, melyet el is végeztem, és van is azóta munkám. Nem tudom, hogy ha annak idején tanulok, mennyivel lenne most másképp, de ne mvagyok elégedetlen a sorsommal.

Tehát lehet így is. Ha viszont nem csak nem megy könnyen a tanulás, de nem is különösebben teszel érte, akkor ugyan jó lecke lehet a kezdeti kudarc, és felnőtt fejjel és észbe kaphatsz, de nehéz.

2014. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Úgy nagy általánosságban igen, ha nem szedi össze magát. Abból a szempontból, hogy ha csak egy érettségije van, és nincs valami jó ötlete és iszonyatos kitartása, akkor a szülein fog élősködni, amíg ezt megteheti. Ha van érettségije, ugyanez, de legalább akkor bolti árufeltöltőnek elmehet. De amúgy általánosságban véve kinek mi a fontos. Lehet 70 000 ft-ból boldogan élni és havi 500 000 ft-ból keseregni egyedül a Mercedesben. Kinek mi a jó...
2014. szept. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fowler válasza:

Szia!

Szerintem nem. Ez a rövid válasz, az, hogy ha anno nem tanult jól, még nincs veszve minden. Ellenben nagyon fontos, és rendkívül meghatározó, ugyanis később sokkal nehezebb átlépni arra az útra, ami neki való. Én azt az együttes jelenséget, hogy valaki honnan indul,( a szülei pl. mit tudtak neki biztosítani, stb.) : "Vágánynak" hívom. Olyan nehéz váltani, mintha egy súlyos vonat lennél egy rossz vágányon...Tudhatod, hogy melyiken kellene lenned, de áttérni rá már nagyon nehéz. ( Mivel ugye a vágyott célok mellett már helyt kell állni az élet más területein is. ) Persze lehet valakinek szerencséje. Én is ezt kívánom : Szerencsét, kitartást, önismeretet, és sok erőt annak, aki követi saját útját, bármilyen nehéz is legyen! :)

2014. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!