Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok jó módszereket tanulásra?

Tudtok jó módszereket tanulásra?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan tanuljak, hogy meg is maradjon bennem valami. Most, hogy kezdem a 9- et, kicsit bele kéne húznom.

2014. aug. 28. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudhatom, nálad mi működik. Olvass utána módszereknek, és próbáld ki őket.
2014. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Egy a lényeg, ha olyat kell tanulni ami nem érdekel akkor azt meg lehet jegyezni valameddig, de úgyis elfelejted. Nincs mese, le kelllllll ülni és megjegyezni. Ami érdekel azt meg úgyis megtanulod. Nálam legalábbis így volt. Persze lehet az is hogy semmi nem érdekel... :-) Viszont akkor baj van.
2014. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Mindig kell figyelni a tanórán és nagyon fontos az áttekinthető órai jegyzet!

A tanulás nem otthon kezdődik, hanem a legfontosabb az órai anyag, otthon már csak az elmélyítés kéne történjen optimális esetben. A környezet is sokat számít, nem szabad semmi elvonja a figyelmedet, sem telefon, sem tv, sem számítógép. Az is szükséges, hogy rend legyen körülötted!

Mindig kezdd úgy a tanulást, hogy visszapörgeted az órán történteket agyban és próbálsz visszaemlékezni a fontosabb infókra, amiket megjegyeztél. Ez után elolvasod a jegyzeteket és csak utána fogsz neki az írásbeli feladatoknak, majd a tanulásnak. Mindig a legfontosabb tantárggyal érdemes kezdeni és a könnyű anyagot a végére érdemes tartogatni. Az is hatásos, ha előre eltervezed, hogy mire mennyi időt szánsz és tartod is magad a tervhez! Nem szabad sokat időzni egy tárgynál! Ha nem megy és letelt a rászánt idő veszed a következőt és később visszatérsz arra, ami nem ment, addig lehet, hogy leülepedik és később menni fog egyből. Szükséges a kis szünetek beiktatása is. Biztosan tudod, hogy vizuális vagy auditív memóriád van! Lehet kreatív módon tanulni... ha vizuális vagy akkor jó ha színes jegyzeteket készítesz magadnak rajzocskákkal, amik segítik a memorizálást! Én auditív vagyok és van hogy énekelve felvetetem a leckéket és azt hallgatom máz elfoglaltságok alatt zene helyett...

2014. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Folyamatosan tanulj, ne csak dolgozat előtt, a reál tárgyaknál nagyon figyelj órán, ha nem értesz valamit, egyből nézz utána, otthon nézd át az órai jegyztet, értsd meg a számolásokat, ne legyen az, hogy órán még érted, otthon meg már nem. Csinálj gyakorlófeladatokat is, ha van időd. A humán tárgyaknál is nézd mindig egyből át az órai jegyzetet, mert lehet, hogy abban sem lesz minden világos egy hét múlva. Ha valami számonkérés van, akkor találd meg azt a módszert, amivel a legjobban meg tudod jegyezni az anyagot, pl mondogasd hangosan, amíg nem megy, szövegkiemelőzz, írj rövidebb jegyzetet. Nekem általában nem marad meg, ha csak olvasgatom, mert egy idő után már csak nézegetem a betűket:D Nyelvekhez ha szavakat kell tanulni, akkor keress valakit, aki kikérdez (ez más tárgyakhoz is jó), vagy csinálhatsz szókártyákat (kicsi cetlik egyik oldalára felírod a szót magyarul, a másikra az idegen nyelven, az első pár körben nézd meg a kártyák mindkét oldalát, aztán csak a magyart/idegen nyelvűt, és ha van olyan szó, amit minden körben tudsz, azt tedd ki a kupacból, amíg el nem fogynak. Közben pedig kevergesd a kártyákat.)

Figyeld meg azt is, hogy zenére jobban megy-e a tanulás, mert ha nem, akkor ne hallgass közben semmit. A szobádban mindig legyen friss levegő. Ha éhes vagy, egyél. Óránként, vagy ha úgy érzed, elfáradt az agyad, tarts szünetet, mozogj kicsit. Este aludd ki magad. Nagyjából most ennyi jutott eszembe, jó tanulást!:D

2014. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kipróbálom az összeset!:)
2014. aug. 28. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

ez egy ppt a tanulási modszerekről van benne pár jó tipp

2014. aug. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!