Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes régészetet...

Henika911 kérdése:

Szerintetek érdemes régészetet tanulni? Melyik foiskolán vagy egyetemem lehetségés ez? Melyik suli a legjobb? Elte?

Figyelt kérdés
2014. aug. 31. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Romantikus foglalkozasnak tunik igy kivulrol, de a valosagban sokkal inkabb mocsokban, porban asas a tuzo napon, egy-egy 400-500 eves csereptoredek remenyeben. Ha szereted, hajra. Egyetemi vegzettseg szukseges hozza.
2014. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Régészettudományi Intézet, Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK, Budapest

Régészeti Tanszék, Szegedi Tudományegyetem BTK, Szeged

Régészeti Tanszék, Pécsi Tudományegyetem BTK, Pécs

Régészeti Tanszék, Pázmány Péter Katolikus Egyetem BTK, Piliscsaba

2014. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Alapképzésben, meg mesterképzésben is tudsz menni régészetre. Van pl. az ELTÉ-n, a Pázmányon, Miskolcon, Pécsen meg Szegeden is. Amúgy beírod a felvin a szakkeresőbe, hogy régészet és kidobja a szakokat.

Arról, hogy érdemes-e, ez már szubjektív. Szerintem Magyarországon semmiképp, viszont ha el tudsz végezni egy mestert, akkor külföldön szerintem biztos, hogy tudsz izgalmas, jól fizető állást találni.

2014. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom az informáciokat :)
2014. szept. 1. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!