Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek? Fordító, pszichológ...

Mi legyek? Fordító, pszichológus vagy egyetemen tanár?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 17:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
És ezeket hogy kívánod kivitelezni?
2014. szept. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezek érdekelnek engem is, a fordítást kivéve. Szerintem ne itt kérj tanácsokat, hanem nézz magadba. Képzeld magad mindegyik helyébe, és döntsd el, hogy melyik tetszene a legjobban, melyik esetben éreznéd magad a legjobban. :)
2014. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy egyetemi tanárból nem lesz senki, azért kérdeztem, hogy hogyan akarja kivitelezni...
2014. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*egyetemi tanár nem lesz senkiből
2014. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
egyszer nár elmondtuk, hogy az egyetemi tanár nem csak úgy lesz...
2014. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
igen, tudom...de ha befejezem a pedagógiait és utána ott maradok, akkor lesz belőlem tanársegéd...stb. és akkor már taníthatok!!!
2014. szept. 5. 17:41
 7/18 A kérdező kommentje:
2.válaszoló: Te melyiket látod a legcélszerübbnek, a kettő közül, ami tetszik??
2014. szept. 5. 17:43
 8/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugye tudod, hogy aki az egyetemen tanít, annak nem tanár végzettsége van, hanem valamilyen más szakról van diplomája, jó esetben doktorija? Ha pedagógiára jársz, semmi közöd nem lesz az egyetemi tanításhoz.

Pszichológia nagyon kemény, magas ponthatárok, túljelentkezés, nehéz elhelyezkedési lehetőségek, alábecsült szakma, csak akkor jelentkezz erre, ha konkrét elképzelésed van arról, milyen területen dolgoznál, és hivatásszerűen tudnád ezt csinálni egy életen át.

2014. szept. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az azért nem úgy működik, hogy te önkényesen eldöntöd, hogy ott maradsz tanársegédnek, és akkor te ott tanítasz... Szép is lenne. Ha téged felkérnek, megfelelőnek találnak rá, akkor talán maradhatsz éhbérért határozott szerződéssel, amit utána nem biztos, hogy meghosszabbítanak.
2014. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
látom, tényleg nem fogtad fel az előző kérdésnél. Egyetemi tanárnak nem pedagógiát kell tanulni (vagyis de, ha azt is akar tanítani).
2014. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!