Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én pilóta szeretnék lenni és...

Én pilóta szeretnék lenni és ebben az évben végzek az általánossal. Az a kérdésem hogy hova kellene ez után mennie egy pilótának továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék pilóta lenni. Azt még pontosan nem tudom hogy melyik légitársaságot válasszam, de eddig a British Airways, vagy a Lufthansát gondoltam.

Csak sajnos nem tudom hogy hova kellene mennem tovább tanulni, hogy menyit kell, hogy majd közép iskola után hova kell mennem, hogy menyibe kerülnek az iskolák és hogy mik a követelmények?

Előre is köszönöm a válaszokat !!



2014. szept. 6. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából a középiskola annyira nem is lényeg. Legyen műszaki érzéked és nagyon jól beszéld az angolt. Ezek azok,amik tőled függnek lényegében,de a legnagyobb buktatója a pilóta létnek a felvételi,amin orvosi alkalmassági van,ez ellen pedig nem nagyon tudsz mit tenni,ha nem mész át. Pl ha szemüveges vagy,akkor alapból buktad. Esetleg azt teheted meg,hogy angolt és németet is nagyon jól megtanulod és németországban próbálkozol meg a pilóta tanfolyammal,mert olvastam még anno fórumon,hogy vannak olyan országok ahol pl ha rossz a szemed és megműtteted,akkor is mehetsz. Itthon ha megműtik akkor sem engedik. Itthon csak a nyíregyházi főiskolán van,de tényleg nagyon nehéz bekerülni és már az állami támogatás is megszűnt. Általában nagyon sok pénz kell már ahhoz is,hogy elvégezd ezeket a képzéseket,de ha szerencséd van,akkor találsz valami ösztöndíjasat,aminek az árát majd a leendő fizetésedből vonják le évekig.
2014. szept. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és ha orvosilag meg is felelsz,akkor nagyobb esélyed van úgy bekerülni ezekre a képzésekre,hogy előtte már elvégzel egy másik egyetemet (pontosabban szakot), pl gépészmérnök vagy közlekedésmérnök. Szóval tényleg nem egyszerű sajnos. Pl bme-n van közlekedésmérnökön belül repülőmérnök,de legalább 5-6 év kell mire azt elvégzed.
2014. szept. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tomi FH ***** válasza:

Az előttem szólóknak igazuk van. Két dolog van amit hasznosítani tudsz a "polgári" életből: angol (és egyéb) nyelvtudás, és valamilyen műszaki előképzettség (gépészeti szakközép, gépészmérnöki, járműmérnöki, közlekedésmérnöki diploma,...). Szinte minden más ha van az nem baj, de előbbre nem lendít. Orvosin manapság már eléggé sok minden nem kizáró ok, így a szemüveg sem. Nyilván még mindig keretek közé van szorítva, de nem teljesíthetetlen. Hülyeséget nem szeretnék mondani, de olyan rémlik nekem, hogy 4,25 dioptriáig elfogadott, természetesen a megfelelő lencsékkel tökéletesre korrigálva. Azt is azért figyelembe kell venni, hogy ezeken a határokon belül kell maradnod egész pályafutásod során, szóval ha most pl 4-es szemüveged van/lenne érdemes lenne megfontolni a dolgot. Évente kell orvosi vizsgálaton részt venni (40 éves kor után 6 havonta). A szem kor előrehaladtával mindenképp romlik és 4-től nagyon gyorsan tud oda romlani, hogy ne kapj orvosit. Aztán mondjuk 35 évesen meg szar abbahagyni :)

Egyéb követelmények, hogy az agyad legyen a toppon, tehát jó kognitív képességek, jó terhelhetőség, párhuzamosan több feladatfolyamot is tudj megfelelő figyelemmel kezelni, stb stb napestig lehetne sorolni...a lényeg, hogy gatyót fel kell kötni :)

2014. szept. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezzel sokat segíttettetek nekem!
2014. szept. 7. 17:24
 5/5 anonim válasza:

Érettségi kell. Főiskola vagy egyetem nem (de természetesen ha van akkor az előny...)


Fapadosok általában nem szoktak nulláról kiképezni senkit. Nincs kadét programjuk.


Ezért egy másik légitársaságot kell választani, ahol indítanak kadét programot és oda felvételizni. Ha felvesznek akkor ők fizetik a képzésedet, de pár év alatt vissza vonogatják a fizetésedből az árát szép lassacskán.


Ha nem vesznek fel akkor saját pénzen is elvégezheted az összes képzést ami nagyságrendileg kb 12-14 millió forint.


Ezeket a képzéseket kell megcsinálni:


[link]


Légitársasághoz akkor kerülsz be ha:


1. minden vizsgád megvan. (beletetted a munkát és a 12 milliót a képzésedbe)


2. Van nagyon jó kapcsolatod a légitársasághoz.


3. Ügyes pilóta vagy. (ha szerencséd van és nincs kapcsolatod a légitársasághoz de amúgy ügyes vagy akkor egy kis halvány remény van rá hogy bekerülj.) A legjobb ha ügyes is vagy és van is kapcsolatod. Plusz még fiatal is vagy


Üdv

2015. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!