Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon emberi erőforrá...

Magyarországon emberi erőforrások szak vagy Dániában business administration szakra menjek? Ha itthon végezném el a HR szakot, utána tudom azt honosítani és tudok vele külföldön munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Utolsó éves vagyok a gimiben, emberi erőforrások szak érdekelne.

1. Első kérdésem az lenne, hogy ha ezt végezném, utána tudnám-e honosítani, miként, és dolgozhatnék-e külföldön HR szakmában.


Külföldi tanuláson is gondolkoztam már, Dániában a Business Administration szakok érdekelnek, de igazság szerint jobb lenne, ha lenne benne egy kis pszichológia, vagy egy kis HR ebben a szakban, ugyanis a humán vonal jobban vonz, bár a vállalati ügyek elengedhetetlenül fontosak.

2. Második kérdésem az lenne, hogy Human Resources szakok indulnak-e egyáltalán a külföldi egyetemeken, ahol ingyenes az oktatás (angol nyelven kéne).


Szerintem ez a HR nagyon hasznos, nekem nagyon szimpatikus szak, csak jó lenne külföldön is megjelölnöm egy HR szakot.

3. Harmadik kérdésem az lenne, hogy az ilyen Administrative Business szakok mennyire hajaznak erre a HR szakra? Hasonló ez?



2014. szept. 7. 20:28
 1/3 A kérdező kommentje:
bump
2014. szept. 11. 17:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztosan tudsz vele külföldön dolgozni, mert alapból kötelező az üzleti-gazdasági angol szaknyelv (vagy esetleg német), majd ebből záróvizsga illetve utána bizonyos krediteket angol nyelvű kurzusokkal kell megszerezned valamint a diplomához is kell angol nyelvű forrásokat értelmezni stb., szóval ha megvan itthon a diplomád elméletileg el tudod végezni ezt a munkakört angolul külföldön is.

Én mondjuk most kezdtem HR szakot, már kapásból vesszük a gazdasági szakkifejezéseket angolon, angol szakirodalmakat ajánlanak, magyar nyelvű órákon fontosabb kifejezéseket elmondanak angolul és az Erasmust gyakran említik, hogy aki csak tud menjen ki 1-2 félévre, mert nagyon hasznos a késöbbiekben.

A többi kérdésre nem nagyon tudok válaszolni, de ha Erasmusal lehet angol nyelvterületen HR szakosként is kint tanulni biztos indul külföldi egyetemen is, hisz az ott letett vizsgákat elfogadják itt, vagyis a tananyagnak hasonlítania kell a magyar egyetemek HRes anyagaihoz. Főleg, hogy itthon még nem is annyira felkapottak a HResek, mint külföldön.

2014. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, valóban külföldről ered a HR, bár a skandináv országokban kimondott HR szakot nem láttam, csak hasonlót, azt is az adott ország nyelvén. Viszont munkát láttam ezzel kapcsolatban.

Bevallom, rengeteg szakot megnéztem, és nehéz volt a döntés, de a HR-nek külföldön is ugyanannak kell lennie alapjaiban, mint itthon, ezért is választottam ezt, nehéz volt megszülni :D

Az jó, ha angolul kell tudni a kifejezéseket, külföldön így könnyebb lesz, ha itthon végzek.

Azért is jó ez a szak, mert rengeteg állást láttam, és lehet a ranglétrán mászni felfele. Végül is minden komolyabb vállalat alkalmaz HR-eseket. Még az is tetszik ebben a szakban, hogy az 1. év után elmehetsz gyakornokként dolgozni a szakmában egyetem közben, azért ezt szerintem kevés szak mondhatja el magáról.

2014. szept. 17. 02:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!