Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek Lehetek Villanysze...

Szerintetek Lehetek Villanyszerelő? ( Színtévesztő Vagyok )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet,hogy Én Egy középiskolai 10.osztályos tanuló vagyok


És Elektronikára szeretnék menni ( Villanyszerelő )


Még tavaly el kellett menni ilyen színtévesztési vizsgálatra...


Az Orvosnál azt a könyvet először nehezen,utána kiolvastam!


Utána belekellett nézni ilyen Távcső szerűségbe amiben be kellett állítani a színt hoy ugyanolyan legyen....


Nos Ebből kiderült hogy a Citromsárgát és a Neonzöldet Szinte egynek látom!!


Az rvos aztmodnta hogy ez szinte semmi,szerinte ebből nem lesz probléma...


De Nem merem említeni a dolgot az iskolaorvosnak...


Szerintetek? :)


2010. jan. 18. 20:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért,remélem azért érthető :))
2010. jan. 18. 20:57
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

akkor vágd el a narancssárga vezetéket...bzzzzzzzzz...

Persze, hogy lehetsz.

2010. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, pont van zöld vezeték, melynek két oldalán citromsárga csík van, de szerintem nem vészes...
2010. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
jaja :) Hisz az egyben van :D Földelés
2010. jan. 19. 05:32
 5/13 A kérdező kommentje:

meg azt amúgy látom tisztán :D


Szóval csak olyankor keverem mikor sok neonzöld,citromvan egymásmellett és nagyonkicsi helyen...


Amúgy köszönöm a válaszokat! :)

2010. jan. 19. 05:34
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is simán lehetsz,nem hinném,hogy ez nagy problémát okozna
2010. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is színtévesztő vagyok(piros-zöld)! Ne is mondd az orvosnak, mert lehet, h nem is nézné és ha mondod, akkor egyből annyit mond, h: Viszlát! Van már szemüveg ennek a korrigálására, csak 140ezer Ft! ColorLite a neve, nézz utána, ha érdekelne! Sok szakmánál kikötés a színtévesztés, én sem tudom, hogy miért, mert én is látok színeket normálisan, csak a pirosat és a zöldet keverem, ha nagyon együtt vannak (közelről látom a kettő közötti különbséget)! A sok okos, akinek fogalma nincs az egészről, kizáró oknak minősítette, pedig az egész nem is olyan nagy dolog! Életerős, egészséges emberektől elveszik az életet, ilyen apróság miatt! A elektronikai műszerésznél is kizáró ok, de mindenféleképpen próbáld meg, hátha sikerül! Egyébként a citromsárgát és a neonzöldet az ép színlátók is összekeverik sokszor! Menj el olyan optikába, ahol színtévesztést vizsgálnak és csinálj egy vizsgálatot (2500Ft körül van) és ott tanácsot is adnak, hogy hogyan tovább! Nem minden szak függ erősen ettől a kikötéstől, úh. sok sikert neked!
2010. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A villanyszerelőnél nem tudom, de az elektronikai technikusnál kizáró ok a színtévesztés, de mégis az vagyok, pedig zöld színtévesztő vagyok. Engem a könyves vizsgálat után elküldtek orvoshoz, ahol megvizsgálták a szemem és mondta, hogy a gyakorlati színlátásom jó. Szerintem nem lesz gondod. Csak utána tudj munkát vállalni így.
2010. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mit értesz gyakorlati színlátás alatt?
2010. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt írták a papíromra. Különböző színű vezetékeket kellett szétválogatnom és csoportosítanom szín szerint. Amikor összeraktam őket, akkor a dokinő átrakott pár más színű vezetéket az összerakott csoportokba, de nekem el kellett fordulni, hogy ne lássam mit hova tesz. Utána a belekevert vezetékeket vissza kellett raknom az azonos színű vezetékcsoportokba. Mivel ez sikerült kaptam egy papírt, arról, hogy a gyakorlati színlátásom jó.
2010. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!