Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes művészeti egyetemre/fő...

Érdemes művészeti egyetemre/főiskolára menni?

Figyelt kérdés

Imádok rajzolni és a rajz tanárom is mondta, hogy legyek rajzfilm rajzoló vagy animátor, de nem tudom, hogy el lehet-e így helyezkedni főként Magyarországon.

Meg, hogy melyik egyetem/főiskola a jó és melyik szak.

Vagy az informatika lenne a nyerő?

Fogalmam sincs hová menjek továbbtanulni. :(

Válaszokat előre is köszönöm. :)

19/L



2014. szept. 18. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Kombináld az informatikát és a rajzot és menj webgrafikusnak. Ott viszonylag könnyen kapsz munkát.
2014. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. szept. 18. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Felsőoktatási képzésben van olyan, hogy webgrafikus? Elektronikus ábrázolásra gondolsz? A legtöbb művészeti szak önköltséges és kemény pénzeket kell fizetni, nézz utána. Az informatikával nem lehet mellélőni, de nagyon nehéz és csak akkor érdemes nekimenni, ha nagyon jó vagy matekból.
2014. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jó grafikusokra szükség van. Nem csak web, de ott vannak a nyomdaipari témák is. (névjegykáryta, brossúra, vége láthatatlan a sor)


DE, ha igazán jó vagy akkor ilyen helyekre nem feltétel a diploma, a referenciákat nézik meg jobban. De azért lebeszélni sem szeretnélek, mert nagyon hasznos lehet egy főiskolai/egyetemi képzés.


Ajánlom, hogy nézd meg a MOME képzési listáját (különösen a tervezőgrafikát). Illetve az MKE (Magyar Képzőművészeti Egyetem) honlapját nézd meg még szerintem.

2014. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok még. Én egyébként olyan helyen dolgozom, ahol nyomdaipar is van. Hihetetlen nehéz volt JÓ grafikust találni, amikor munkatársat kerestünk. Százára érkeztek az önjelölt "grafikusok" jelentkezései. De a legtöbb beadott pályázat egyszerűen minősíthetetlen volt sajnos :(
2014. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eszterházy Károly Főiskolán is vannak ilyen szakok és az ösztöndíjas szakon sem magas a ponthatár, persze ott is van gyakorlati vizsga. Nem hiszem, hogy annyira nehéz lenne bekerülni mint a MOME-ra. Én most kezdtem el foglalkozni grafikával, lehet pár év múlva én is elvégzem távoktatásban.

Illetve még a BKF-en van ilyen, de ott csak fizetős van. Illetve még máshol is van, de nekem ezek vannak "közelben", ezért ezeket néztem.

2014. szept. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!