Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nagyon jól beszélek nyelvek...

Ha nagyon jól beszélek nyelveket, akkor mit érdemes tanulni ahhoz? Tudnátok ajánlani valami jó humánszakot, amivel akár külföldön is megélhetek?

Figyelt kérdés
Elsőre a jogra gondoltam. Szerintem nemzetközi jogászként jól lehet keresni és szívesen csinálnám. Tudtok ajánlani mást, ahol sokat kell beszélni és az ember tud idegennyelveket használni? (angol, német, japán és nem sokára spanyol)

2014. szept. 19. 11:29
 1/7 anonim válasza:
Ha szuperül beszéltem volna idegen nyelveket, régebben szívesen tanultam volna dramaturgnak. Gondolom filmes dramaturgként külföldön jól lehet keresni, bár azt nem hiszem, hogy nemzetközi jogásznál jobban...Attól függ merre irányul jobban az érdeklődésed.
2014. szept. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nemzetközi jogász akarsz lenni, ahhoz nem feltételül kell a magyar jogrendszerre igazodó jogász végzettség, sőt... Nem azzal foglalkozik egy nemzetközi jogász. Esetleg, nemzetközi tanulmányok, vagy matekosabb vonalra nemzetközi gazdálkodás?
2014. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából nekem anyukám ügyvéd és ő azt mondta nekem, hogy a nemzetközi tanulmányok felesleges szerinte, a jog sokkal szétágazóbb és több mindent lehet vele csinálni. Bár a nemzetközi joghoz ő semmit se ért, leginkább a PTK-ban van benne...

Egy ismerősöm szerint a nemzetközi tanulmányok teljesen nekem való lenne, mert ott főleg idegennyelvek meg érdekes "töltelék tárgyak" vannak, de az a félelmem, hogy ismeretség hiányában csak egy londoni McDonald's-ba elegendő a diplomám :(

Esetleg mennyire végezhető egyszerre a jog nemzetközi tanulmányokkal vagy valamilyen nyelvi szakkal (japánológia vagy anglisztika)?

2014. szept. 19. 16:00
 4/7 A kérdező kommentje:
A dramaturggal az a bajom, hogy az irodalmi érdeklődésem nem valami tág. Vagy nagyon szeretek költőket és írókat, vagy kicsit se foglalkoztatnak. Nem hiszem, hogy nagy érdeklődéssel tudnám csinálni.
2014. szept. 19. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nemzetközis vagyok az eltén, idegennyelvet itt a szak keretében nem fogsz tanulni (jó, van valami szakmai angol úgy 5. félév körül, de azért nem ámítom magam, hogy ott lesz felsőfokú az angolom), hát az érdekes töltelék tárgyak meg... Van mindenféle óránk a közgáztól kezdve a jogon át a statisztikáig, és ezeket veszik körbe a különböző nemzetközis órák, amiken szintén vagy nemzetközi jogot, az integráció kialakulását, a nemzetközi viszonyrendszert tanuljuk. Nyelvet úgy lehet tanulni, hogy van valami IK nyelvsuli, ahol félévente jelenleg 16 ezerért vannak különböző kurzusok, de ezek nem igazodnak az órarendhez, és kredit sem jár már értük. De olcsó, és van angol (minden szinten kb.), német, francia, olasz, orosz, spanyol. Itt vannak direkt nyelvvizsgáz kurzusok, de pl. nekem ebben a félévben nem volt jó időpontban a spanyol, így tanárhoz járok. Ha van még erről kérdésed nyugodtan írj privit :)
2014. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és én együtt nem végezném ezt semmivel, mert egyszerűen nincs rá idő. Sajnos, elterjedőben van az a nézet, hogy a nemzetközi tan. csak egy büfészak... Nos, az még olvasott kötelező olvasmányként több száz oldalas tömör szakszavas angolul íródott diplomáciáról szóló könyvet rögtön a második héten...
2014. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fordító/ tolmács munkára gondoltál már?
2014. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!