Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem és angol szakos...

Történelem és angol szakos középiskolai tanár szeretnék lenni, én választhatom meg, melyik tárgyból emeltezzek, vagy ez kötelezően előírt?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok, még annyira nem vagyok tájékozott ezekben a dolgokban. Először összességében tanulom majd a pedagógiát és utána évben kell valamilyen irányba menni (ami nekem történelem, angol) ? Vagy már az első év ez alapján van? A legfontosabb mégis az (ebben a pillanatban), hogy melyik a kötelező érettségi tárgy. Valaki tudna nekem ebben segíteni? Köszönöm szépen! :)
2014. szept. 19. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Történelem-angol szakosként kell majd felvenned a pedagógia-pszichológia modult.

Tehát nem árt ha töriből ès angolból emelt érettségid van.

2014. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most már osztatlan tanári képzés van, szóval nem érdemes történelem vagy angol alapszakra menni, mert mire végzel kifutnak a rendszerből a tanári mesterszakok (a pedagógia-pszichológia modul nem ad tanári végzettséget).

Ez már úgy működik, hogy az elejétől kezdve tanulod a három tananyagot.

Ezen a szakokon a tanult irányokat (angol, történelem) biztosan elfogadják emeltként, valamint még a magyar és más idegen nyelvek jöhetnek szóba.

2014. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!