Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azok akik olyan szakra járnak...

Azok akik olyan szakra járnak amelyről már előre tudják, hogy vagy nem lesz munkájuk, vagy nagyon kevés lesz a fizetésük, mégis mit akartok magatokkal kezdeni végzés után?

Figyelt kérdés

2014. szept. 21. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű nem a pénz motiválja őket.
2014. szept. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Egyfelől ha valaki szorgalmas, megfelelő kapcsolatai vannak és tényleg jó abban amit tanul hiába végztett "büfészakot" jól el tud helyezkedni. Nyilván sokan reménykednek ebben. De ha nem is a szakmájukban helyezkednek el, hanem elvégeznek egy OKJ-t vagy más tanfolyamot el lehet velük közalkalmazottként helyezkedni de a diplomás minimálbért kapják (ismerek olyat aki szabad bölcsész, de OKJ-val dologzik polgármesteri hivatalban irodai munkát és jól keres vele).

Olyanok is vannak akik nem a pénz miatt csinálják, pl. a szociális munkások, akik másoknak akarna segíteni. Valakiek az a célja, hogy gyerekekkel foglalkozzon, tanítsa őket és ezért tanárnak megy. Van aki szimplán szeretne egy diplomát, de humán beálítottságú, ők nyilván nem a BME-re mennek mérnöknek, hanem keresnek egy humán szakot, amit el is tudnak végezni.

2014. szept. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem büfé szakozni akarok (mielőtt valaki félreértené), hanem tényleg az érdekel, hogy mihez akarnak kezdeni a jelenlegi helyzetben, értem ezalatt, hogy a legtöbb terület Magyarországon alulfizetett. Azt is értem, hogy nem a pénz miatt csinálják, de gondolom akkor is van valamilyen céljuk, tervük.
2014. szept. 22. 00:30
 4/6 anonim ***** válasza:

"el lehet velük közalkalmazottként helyezkedni de a diplomás minimálbért kapják"


Azért van nálunk az egyetemet végzett kolléga is D-be sorolva. Ha nem kell a munkakörhöz főiskolai/egyetemi végzettség, akkor nem sorolnak D-nél feljebb.

2014. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért csinálják, mert nem akarnak 40 éven keresztül csak a pénz miatt dolgozni egy olyan munkakörben amit nem szeretnek. Ennek semmi értelme, csak testileg-lelkileg felemészti az embert aztán költheti a jó fizetését a gyógykezelésekre.

Írom ezt úgy, hogy én is egy jó szakmával kezdtem, csak a pénz miatt. Aztán váltottam egy alulfizetett szakmára. Csak azok nem hülyéztek le akiknek nem a pénzhajhászás az életcéljuk.

2014. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak példának hoztam, hogy diplomás fizetést kap, habár köze sincs a diplomájának a jelenlegi munkájához. Nyilván munkahelyfüggő is.
2014. szept. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!