Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minden tantárgyból újra kell...

Minden tantárgyból újra kell érettségiznem, ha szeretnék felsőfokúra vagy egyetemre járni?

Figyelt kérdés

2 éve érettségiztem, de akkor eléggé ellustálkodtam finoman szólva, mára viszont benőtt a fejem, és szeretnék továbbtanulni. Az érettségim ilyen közepes lett, ami elég kevés.

Ilyen esetben kell újra érettségiznem, vagy csak felvételizni kell? Mi ennek a menete? Próbáltam utánajárni, de valahogy nem kaptam választ a kérdéseimre.

Egy ismerősöm azt mondta felsőfokúnál elég 2 tantárgyból, ha ilyen 75% feletti, és azt duplázzák meg, illetve elég bármilyen tantárgyból letenni az érettségit jobb %-ra. Itt értem azt, hogy lehet az rajz akár, vagy művészet történelem...nem kell komolyabb tantárgyakból. Számomra ez elég hihetetlen. Tudna nekem valaki segíteni ebbe a kérdésbe?



2014. szept. 22. 10:56
 1/3 anonim válasza:
100%

Attól függ milyen iskola,melyik szakja érdekelne. Mindenhol más a követelmény,valahol olyan alacsony a ponthatár,hogy szinte 2-es átlaggal bekerülsz,valahol kellenek speciális tantárgyak.(pl mérnökhöz info\matek\fizika\stb) Gondold meg jól,mert a mai politikai helyzetbe ,ha nem fejezel be egy szemesztert akkor az elég drága dolog a "semmiért"!

hasznos link:

[link]

2014. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta: attól függ, hogy milyen szakra szeretnél menni. Két dologból kell újraérettségizned, szaktól függően emelt/ hozzá nyelvvizsga

Ha tudod már, hogy mit szeretnél, akkor bemész abba az iskolába ahol érettségiztél és ott valószínűleg elfogadják, hogy újból ott érettségizz. Fizetned kell majd érte, tárgyanként meg van szabva, hogy mennyit de elég drága.

2014. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nézegettem a felsőoktatást is, ott valóban tetszőlegesen választhatom ki a két tantárgyat, amiből szeretnék érettségizni? Például nem kell olyan komoly tantárgyakból.


Mi az a szak, ahova 2-essel felveszik az embert? Bár gondolom az olyan is, hogy na legalább elmondhatom, hogy egyetemre járok.


Amúgy SZE-re szeretnék, mert ez itt van a közelbe és a Gazdaságtudományi Karon szeretnék, mert a Műszaki az nagyon nehéz lenne szerintem nekem.

Így gazdaság menedzsment szak például, mert a Kommunikációs marketing az nem valami sokat érő.


Mi a véleményetek erről?

Köszi szépen a válaszokat, pozitívan csalódtam az oldalba, mert azt vártam, hogy majd itt kioktatnak.

2014. szept. 22. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!