Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógus, logopédus...

Gyógypedagógus, logopédus diploma mellé érdemes megcsinálni a pszichológiát is, vagy kár a pénz- és energiabefektetésért?

Figyelt kérdés
A pszichológiát "márcsakazértis" alapon szeretném megcsinálni, bár tudom, tudom, túlképzés, büfészak, blabla, de most konkrétan az érdekelne, hogy az elhelyezkedési esélyeimet, illetve a fizetésem összegét mennyire mozdítaná előre, ha lenne egy ilyen végzettségem is? Mert szerintem a két tudományág nagyon szorosan összekapcsolódik, és számomra hasznosnak tűnik, de nem tudom, ezzel a munkaadók is így vannak-e.
2014. szept. 24. 07:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyógypedagógus-logopédus diplomád már megvan?
2014. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az elhelyezkedésben talán segítene, de nem jelentősen. A gyógypedagógusok, főként a logopédusok viszonylag keresettek mostanság. A fizetésed nem lenne több. Ha gyp.-ként dologozol nem kell "megfizetniük" a plusz diplomádat, ráadásul ez "csak" két alapszakos diploma lenne (ha jól értem), tehát a ped. bértáblán sem lennél magasabb fokozatban, ha esetleg figyelembe vennék. Pszichológusként pedig nem nagyon tudnál elhelyezkedni, csak ha a mestert is megcsinálod hozzá.
2014. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én még kreditesben csináltam párhuzamosan a kettőt, szakértői biziben helyezkedtem el.

Logopédus aki nálunk járt gyakorlaton, egy se talált állást 2-3 éven belül.

Inkább tanító vagy óvodaped szakban gondolkodj mellé, azok sokkal keresettebbek, pláne logoval együtt.

2014. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!