Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetvédelemmel, a termész...

Környezetvédelemmel, a természettel foglalkozó szakok és munkalehetőség?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok és környezetvédelmi irányba szeretnék továbbmenni. Tudtok olyan szakokat, amik ezzel foglalkoznak és, hogy ezeket a szakokat melyik főiskolákon/egyetemeken tanítják?


Egyáltalán megéri környezetvédelemmel, természettel, az állatok élővilágával foglalkozni?Tudok később elhelyezkedni ezen a téren munkában?Vagy nem éri meg, nem fizetnek jól?


Köszönöm a válaszokat.



2014. szept. 27. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vedd rá magad, hogy kibírj pár nehéz évet, és ment energetikai mérnökire. Vagy biomérnök, vegyészmérnök, építőmérnök.


Ha passzívházakkal, egyéb ökoházakkal, élőgépes szennnyvíztisztítással, talajvédelemmel, természetes vizek megőrzésével akarsz foglalkozni, ekkor ezek jók rá. Természetesen nem mindegyik mindegyikre.

2014. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biomérnöki és környezetmérnöki szakot néztem.
2014. szept. 28. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Együtt jó a kettő. Ha egy szakot akarsz, akkor az első, a második erősen felejtős.



Elég közel vagyok a tűzhöz, tudom. Saját tapasztalatom is van és nagyon sok közvetlen közeli ismerősöm tapasztalata is.

2014. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm energetikai mérnöki szakra jár és felvesz néha egy-két környezetmérnök tárgyat gondolom szabadon választhatóként. Szerintem jól csinálja.
2014. szept. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kornytech válasza:

Ha a műszaki része érdekel jobban: környezetmérnök, vegyészmérnök, biomérnök, energetikai mérnök, gépészmérnök.

Ha a természetvédelem, állatok érdekelnek: természetvédelmi mérnök, erdészmérnök, agrármérnök, biológus.

2014. nov. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!