Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek? Nem...

Milyen szakra menjek? Nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés

Biosz és francia emeltem lesz, az alap érettségi tárgyakból is jóval 80% fölötti eredményre számítok. Matekszakos az osztály, emelt anyagot tanulunk, de nem sokan emeltezünk(én se), ha ez számít.

Elég széles körű az érdeklődésem, a következőket néztem ki(mindegyik tetszik, mindegyiket tanulnám,úgy is, hogy néztem, milyen tantárgyaim lennének):

Építészmérnök

Biomérnök

Vegyészmérnök

Biológia

Pszichológia(alapszak után munkapszichológiára mennék,de nem biztos, hogy felvesznek ide)

Élelmiszermérnök

Dietetikus

És igazából bármi jöhet, amire ilyen érettségikkel felvesznek, kivéve a pedagógiai szakok, mint az andragógia, pedagógia, gyógypedagógia,stb...

Művészi irány sem lenne rossz, de ahhoz utána szerencse(vagy protekció) is kell a jó álláshoz, azzal meg most nem számolok inkább.

Melyik érné meg jobban? Tudom, nem lesz sétagalopp, nem is azért megyek oda. Várhatóan melyikre milyen lesz a kereslet és a fizetés? Még ha évről évre is változik az utóbbi, talán lehet következtetni..


2014. szept. 27. 17:23
 1/1 anonim ***** válasza:
A biomérnöknek, vegyészmérnöknek és élelmiszermérnöknek köze sincs a biológiához, viszont sok sok kémia kell. Építészmérnökhöz kell kézügyesség, kreativitás és e mellé nagyon sok matek. Ha ezek ellenére is érdekelnek, akkor talán a vegyészmérnök vagy a biomérnök a legjobb szerintem. Ha így már nem tetszik annyira, akkor szerintem a dietetikus sem rossz.
2014. szept. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!