Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Két lehetőségem van. Nyáron érettségiztem és elkezdtem karosszérialakatos szakmát, hogy legyen családi pótlék meg nagycsaládos kedvezmény, de egyáltalán nem érdekel a szakma. Próbáljam meg befejezni, vagy inkább menjek el dolgozni? Szeretem a gépeket, targonca, rakodógép és autók vezetése. Most lenne is lehetőségem, olyan havi nettó 140ezer forintot keresnék egy homlokrakodóval kellene dolgozni. Szerintetek mit csináljak? Teljesen döntésképtelen vagyok.

Az a terv, hogy ha elmegyek dolgozni, akkor fizetős hétvégi tanfolyamon csinálok egy hegesztő szakmát. Szerintetek hogy csináljam? Napok óta nem alszok és teljesen tanácstalan vagyok.


2014. szept. 29. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt csináld, amihez kedved van, de mi a garancia, hogy a hegesztés jobban fog tetszeni? Mindenképpen tanulj ki valamit. A munkahely soha nem 1000%, bármikor mondhatják, hogy ennyi volt, nagyon sok a szemét, beetetős cég, akik feketén alkalmaznak, úgyhogy oda is csak úgy menjél, ha jó ismerősöd van ott, akinek már bevált.
2014. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Apám 3 éve van ott :D

Nincs rá garancia, hogy a hegesztés jobban tetszik, de akkor már inkább azt csinálnám.

2014. szept. 29. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:

fejezd be és utána menj el dolgozni, akár abban a szakmában, akár apukádhoz

én a helyedben biztos nem hagynám ott, akkor se ha annyira nem szeretem

2014. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megvan a jó megoldás szerintem. Elmegyek jövő héten táppénzre az iskolából és gyakorlatról, kipróbálom a munkát és ha jó, akkor megyek dolgozni, ha nem akkor meg nem veszítettem semmit. Ha nem próbálom meg, akkor 2 évig haragudni fogok magamra, amiért kihagytam. Aztán ha meggondolom magam, akkor esti tagozaton majd csinálok szakmát.
2014. szept. 29. 18:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!