Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi fontosabb? Azt tanulni,...

Mi fontosabb? Azt tanulni, amit szeretünk, vagy azt amivel jól tudunk majdan keresni?

Figyelt kérdés

Állandóan ezen dilemmázok, ugyanis engem pl. nagyon érdekelne a germanisztika, viszont akit csak ismerek, lebeszélt róla, mert állítólag nem lehet vele jól elhelyezkedni. Germanisztikás ismerősöm a diploma megszerzése után azonnal indult másoddiplomáért egy jobban fizető szakra. Ugyanezt hallom mindenhonnan az anglisztikáról is. Engem - valószínűleg a legtöbbekkel ellentétben - nem az angoltanári vagy fordítói állás, vagy az érdekel, hogy tökéletesítsem a nyelvtudásomat, hanem maga a nyelvtan, a nyelv szerkezete.


Én meg pont az ellenkezője vagyok: tanulok egy (állítólag) piacképes, "menőnek" számító szakon (bár én ebben nem vagyok biztos, mert szerintem nem sok használható tudást ad, de ezt mondják), de semmi kedvem csinálni. Nem mondom, hogy teljes időpocsékolásnak tartom, de majdnem. De nagyobb baj, hogy egyáltalán nem érdekel, egy hiba volt ezt választanom. Viszont, ha azt csinálom, ami érdekel, akkor meg nem garantált, hogy abból megélek. Pl. nagyon szívesen lennék erdei túravezető (a közelében sincs annak, amit tanulok), de kérdés, hogy hogyan lehet ezt megvalósítani.


Kinek mi a tapasztalata?


2014. okt. 3. 14:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos a mai társadalomban már azt kell tanulni amivel jól lehet majd keresni. (És nem majdan, magyarisztika, vagy hogy mondják :P)
2014. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
87%
Olyat kell választani amit szeretsz. Mert ha majd olyat dolgozol, amit nem szeretsz, az pokol lesz hidd el.
2014. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Csak ne ilyen művészeti gyászra menny vagy zenei pályára mert abból tuti nem élsz meg.. :D
2014. okt. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
Nincs tapasztalatom ilyen téren, de szerintem ne hallgass másokra, hanem csináld azt, amit szeretnél, ami az álmod :)
2014. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

szerintem is célszerűbb olyanra menni, amit szeretsz, mert ahogy 2-es is mondja, lehet, hogy lenne egy tökjó szakmád, amiben ráadásul könnyű is elhelyezkedni, de jól lehet keresni(nem sok ilyen van :D), de mondjuk minden reggel úgy kelni, hogy "na ezt a napot is végig kell szenvednem", akkor egy idő után akár elég csúnyán is kikészíthet lelkileg.

én például azt csinálom, amit szeretek, és nem keresem agyon magam, ehhez képest egész sokat dolgozok, 3 napos hétvége állandó módon, de viszont egyszer sem úgy megyek el dolgozni, hogy semmi kedvem.

bár mondjuk ez nézőpont kérdése, mert én munka szempontjából nézem, nem oktatás szempontjából. nehéz dolog eldönteni, az biztos manapság.

2014. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Hát én Gazdasági szakra jelentkeztem amit egyáltalán nem kedveltem, és a rajz és mérnöki szak volt a kedvencem, vagyis ehhez hasonló munkát akartam volna vállalni! Szerintem inkább olyan munkát válasz amit szeretsz, mert abban jobban is tudsz teljesíteni mint amit nem szeretsz!
2014. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

az én tapasztalatom szerint, sokat csak akkor kereshetsz, ha szereted amit csinálsz... fõleg, ha az nyelv, akkor nyert ügyed van... rengeteg állást betölthetsz egy bölcsész diplomával pl németországban, pláne, ha perfekt beszéled a nyelvet... ráadásul, ha úgyalakul, kint is tanulhatsz bármi mást, és a kinti végzettséggel még konolyabban is vesznek...

még annyit a témáról, hogy az info mérnöki diplomámmal kerestem 350-400 között, de gyülöltem reggel felkelni... most 2. éve asztalosként dolgozom Londonban, 3*osát keresem, és imádom a munkámat...

2014. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Nemrég olvastam egy ilyet:

"Dolgozz olyat amit szeretsz csinálni, és utána soha többet nem kell dolgoznod"

Szerintem ez elmond mindent :D

2014. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Én olyat tanultam amit nemszerettem, rábeszéltek, hogy jó lesz, dekét év után otthagytam,mert nagyon rossz volt így tanulni is. Most arra törekszem, hogy azt csináljam amit szeressek.
2014. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Utolsó: ha megkérlek, írnál még erről? Tudod, én is a második évemben vagyok, és olyan szinten motiválatlan, hogy úgy érzem, nem tudom ezt csinálni, pedig kellene... leírnád, hogy nálad pontosan hogy zajlott és most mit csinálsz? Ha nem szeretnéd ide leírni, privátnak is örülnék!
2014. okt. 3. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!