Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE proginfo nappali mellett...

ELTE proginfo nappali mellett gazdinfó levelező?

Figyelt kérdés
Lassan érettségizek, és az ELTE proginfó szakára szeretnék menni. Emellett nagyon érdekelnek a gazdasági dolgok is, ezért arra gondoltam, hogy a későbbiekben felvenném a gazdinfó (pl. BCE-n) a levelezőszakot, mert hát ugye van egy kis átvedés a kettő között. Érdemes ezt az utat választanom, vagy teljesen felesleges? Tudom, a főszakom rovására megy, de szerintem megetudnék bizkozni ezzel. Vélemény?

2014. okt. 10. 23:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Feleslegesnek biztosan nem felesleges, sőt, a gazdasági ismeretek jól felhasználható tudást adnak a későbbiekre.


Viszont jól gondold meg, hová mész, mert a gazdaságinformatikus képzések tematikája elég jelentős mértékben különbözik sulinként. A BCE-n az elején szinte nem is látszik az infó, sok, nem is egyszerű gazdasági tárgy van, nem lehet számítani átfedésekre az eltével. Továbbá nincs állami támogatott levelező szak, bár ez nem tudom, mennyire érint téged. A későbbiekben sem számíthatsz azonos tárgyak tengerére, a gazdinfós képzés más, gyakorlatiasabb szempontokat követ.

A BGF-en van államilag támogatott levelező gazdinfós szak, ismerek olyat, aki odajár, nem tűnik túl keménynek. A BGF amúgy nem rossz gazdasági képzés téren, főiskola ide, vagy oda.


Azt kell megfontolnod szerintem, hogy a proginfó a sok elmélet és matek miatt elég időigényes, nem biztos, hogy lesz mellette időd/agyad a gazdasági tárgyakra.

A tantervek egyébként többnyire nyilvánosak, érdemes rákeresni, felmérni, mivel járna ez a kettősség.

2014. okt. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!