2016-ra kb mennyi lesz a Kandó Kálmán villamosmérnöki karára a felvételi ponthatár? Vagy az idén mennyi volt?

Figyelt kérdés
Villamosság, informatika, hangtechnika terén szeretnék elhelyezkedni a nagybetűs életben (inkább hangtechnika) és olyan helyre is szeretnék menni továbbtanulni de olyan sok pontot nem tudok majd összekaparni :S

2014. okt. 12. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Felvi.hu és a google a barátod
2014. okt. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg 300, mert addigra annyi lesz a minimum ponthatár.

Teszel egy jó emelt infót azt csókolom, meg is van.

De ennyit matek-fizikából is illene kihozni annak aki villanykarra készül.

2014. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon tanár függű tantárgyak és most kaptam matekból egy olyan tanárt hogy legszívesebben kifutnék az órájáról .. :S

De amúgy azt le tudnátok nekem írni hogy ezek a pontok miből tevődnek össze? (visszatérve a tanárfüggőséghez 9.ben a tanáromnál korepetálásra is jártam és épp a 2es alját suroltam.. :S 10.ben nem jártam tanárhoz és 4es voltam)Na szóval.. Ja igen! Akkor le tudná nekem írni valaki hogy ezek a pontok miből tevődnek össze?

2014. okt. 12. 18:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézz utána a pontszámításnak, rakás helyen le van írva gondolom, 2 féle van egyébként. Szerintem a pont duplázós az ésszerű úgy általában, mert akkor elég csak a két legfontosabb tárgyra koncentrálni.

Ez amúgy úgy működik, hogy a két legjobban sikerült tárgyad pontjait megduplázzák és annyi pontod lesz.

Pl. írsz középszinten egy 80%-os matekot meg egy 80%-os fizikát akkor 2*(80+80), azaz 320 pontod lesz és senkit nem fog érdekelni, hogy a többi tárgyad milyen lett. Ha ugyanígy írod meg emelten akkor mindkét tárgyra kapsz még +50 pontot azaz 420 pontod lesz.

Értelemszeren szakonként megvannak, hogy melyik tárgyak vehetőek figyelembe, műszaki szakhoz nem lesz jó pl. a töri.

És a minimum pontot (2016-ban 300) plussz pontok nélkül kell elérni,azaz az nem működik, hogy érettségiből van mondjuk 290 pontod, de van egy nyelvizsgád, hiába lenne azzal együtt 300 felett.

2014. okt. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tyhüü, és esetleg mérnökinformatikát tudja valaki? Utánanéztem de van ahol 260 pont a mérnökinformatika van ahol meg 380.. :S
2014. okt. 12. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


A BME-n nyugodtan számolhatsz magasabb pontokkal, a többi műszaki karon többnyire 300 vagy afelett kicsivel lesz a ponthatár.

2014. okt. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hüü a BME tőlem nagyon távol áll :D Nagyon nehéz bejutni :S
2014. okt. 13. 15:10
 8/8 anonim ***** válasza:
5 év elég sok idő, minimum ponthatárt biztos emelik még. Ha visszamenőleg nézed a pontokat nincs olyan nagy különbség.
2014. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!