Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tolmács, (esztétikai) bőrgyógy...

Tolmács, (esztétikai) bőrgyógyász vagy pszichológus legyek? Mindegyik érdekel.

Figyelt kérdés

2014. okt. 12. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Esztétikai bőrgyógyász.
2014. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
miért az?
2014. okt. 12. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Tolmács 5 év alatt lehetsz, bőrgyógyász 11 év alatt, és pszichológus is elviekben 5, de egyes szakirányoknál több. Miért ezeket választod, melyik érdekel legjobban?
2014. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát még nem nagyon aktuális a téma, csak 14 vagyok, de már tudatosan gondolkodom a jövőmön. Egész nyáron szakmákkal kapcsolatos oldalakat böngésztem. Leginkább konferencia/ szinkrontolmács lennék, de nagyon érdekel a pszichológia ez mellett és 3. helyre tenném a bőrgyógyászt. Légyszi, ha van egy- két jó tanácsod, írj! Nagyon érdekel még a szerkesztői meló is!
2014. okt. 13. 15:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is próbálj meg minél többet a nyelvekkel foglalkozni, majd a leendő második nyelvedből is nyelvvizsgát szerezni. A pszichológusihoz emelt angol és emelt biosz jó lenne, azért ajánlom, mert nyelvi alapszakra, és pszichológusira is felvesznek vele, ha jól sikerülnek.

Az általános orvosi 12 féléves képzés, emelt biológia és emelt kémia kell. Van még két éved dönteni, mit veszel majd fel fakultációnak, de meg lehet oldani, hogy mind a háromból emelted legyen és akkor a választás szabadsága a tiéd. Én úgy csináltam , hogy 12.-ik elején angol emelteztem, majd év végén emelt biosz + kémia. 3 ponttal lecsúsztam az orvosiról, de ez az én lustaságomnak köszönhető, viszont a magasabb pontszámú pszichológiára felvettek volna.

Még valami: Tolmács bármilyen diplomával lehetsz. Én most járok egészségügyi szakfordítóira az egyetem mellett, ez egy másoddiplomás képzés, nagyon izgalmas. De ugyanúgy lehetsz pszichológusként is tolmács, vagy bármilyen alapszakkal.

Még az orvosihoz annyit, hogy nagyon elhivatottnak kell lenned, a hat év általános orvosi után lesz egy rezidensképzés, utána szakosodhatsz, ami ugyancsak 3-4 év.

2014. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó: köszi! sokat segítettél!! :) :)
2014. okt. 14. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!