Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes menni tanulni,...

Hova érdemes menni tanulni, ha pszichológus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Láttam több helyen, hogy van pszichológia szak, de az nem biztos, hogy az amire én gondolok. Én konkrétan egy magánrendelőben szeretnék fogadni embereket (betegeket) és segíteni nekik elemezni az élethelyzetüket, feltárni a szorongásaik okát stb, egy szóval pszichoterápiát folytatni. Erre elég a Pszichológia BA képzés, vagy merre kéne elindulnom, ha ezzel szeretnék foglalkozni?

2014. okt. 13. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Javaslom az internetet, Hannibál sorozatot és filmet.

Érdekes film még a Kocka, A kísérlet (2010), A vizsga (The Exam, 2009).


Pszichológiát Mo-n ezeken a helyeken tanulhatsz:

Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar


Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar


Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar


Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar


Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar


Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar

2014. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
A BA nem eleg semmire. Azzal meg nem is pszichologus leszel csak viselkedeselemző.
2014. okt. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

A BA diploma, mint már előttem is írták, önmagában nagyon kevés, nem csak pszichoterapeutává váláshoz, hanem akármilyen más területen való elhelyezkedéshez. Ezután jelentkezned kell MA-ra is, ami már szakirányú. Ha pszichoterapeuta szeretnél lenni, akkor ezután még szakirányú továbbképzésekre kell járnod, szakvizsgáznod kell, de ha jól tudom, ezek mellett már dolgoznod kell (ja és fizetősek nyilván). Ahhoz, hogy pszichoterápiákat tarthass, praxisod lehessen, továbbá szükséged lesz 150 órányi terápiára járásra is, magyarul neked kell páciensként 150 órát ülnöd terápián - ami abszolút a saját pénzedből és a saját idődből megy.

Kemény, és nagyon sok éven át (lényegében egy egész életen át) tartó tanulásról van szó, amibe rengeteg pénzt is bele kell ölni.

2014. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!