Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek (jog...

Milyen szakra menjek (jog helyett)?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, két nyelvvizsgám van, töriből emeltezni fogok. Inkább humán beállítottságú vagyok, nem szeretem a természettudományos tárgyakat. Irodalomból 5-ös vagyok, matekom 4-es. Jogásznak akartam menni eredetileg, de szinte biztos hogy 460 feletti pontot nem fogok elérni, meg rengeteg a negatív vélemény erről a szakról, pedig érdekelt a jog. Tudnátok valami hasonló szakot mondani?

2014. okt. 14. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A bölcsészettudományi karon van töri szak, de magyar és idegen nyelvszakok is, ha ezekből jó vagy.
2014. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindből 5-ös vagyok, a törit szeretem a legjobban. De a bölcsészekről még rosszabbakat hallok mint a jogról...("büfészak")
2014. okt. 14. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Emelt törivel úgy tudom, a legtöbb gazdasági szakra is felvételizhetsz, de ott van matek. Ezen belül pl, van olyan hogy társadalmi tanulmányok, de erről nem tudok sok mindent.
2014. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
miért mit hallottál a jogról? oda járok, nem utolsó szak, sőt..és az elhelyezkedési lehetőségek is jók, ha olyan egyetemre mész
2014. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elhelyezkedéssel kapcsolatban azt, hogy sok jogász van így ha nincsenek jó kapcsolataid akkor nehéz jó állást tanulni, és hogy ahhoz képest, hogy milyen sokáig tart elvégezni, nem túl jól fizetik a kezdőket.

Na most nem tudom ez mennyire igaz, csak másoktól hallottam.

És sajnos államira az is kevés ha 2 nyelvvizsgával emelt törit teszek és minden érettségi 5ösre sikerül... (Ami a matek miatt már nem reális nekem)

2014. okt. 21. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Bölcsészként sokkal rosszabb lesz az esélyed elhelyezkedni, mint jogászként.
2014. okt. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom, de mi mást csinálhatnék ha egyszer jogra nem fognak felvenni?
2014. okt. 22. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!