Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikusnak...

Programtervező informatikusnak mennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék programtervező informatikusnak menni, de nagyon félek, hogy nem menne a matek.

Az info középszintű érettségim 94%-os lett, a matek középszintűm pedig 65%-os. Tervben van még egy informatika emelt is. Tényleg olyan nehéz a matek, hogy nem menne? Sokan mondják, hogy nagyon nehéz, de most kérdés, hogy kinek? Ha valaki vizsgaidőszakban fekszik rá, persze, hogy az. Nem vagyok lazsálós, most másik szakon vagyok, és ott is bejárok órákra, és rendesen készülök.


2014. okt. 16. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb végezz el egy programozással foglalkozó OKJ szakot, szedj össze néhány hasznos ismerőst, és majd ott meglátod, hogy mi, merre, hány méter.

Kezdésnek nem rossz, sőt. Szükséges alapokat megkapod, azzal már dolgozhatsz is utána továbbtanulás mellett is, és ráadásul matek sincs sok.

Programtervező informatikuson viszont tényleg olyan a matek, hogy ha nem vagy vevő rá, simán ki lehet bukni. És nem szorgalom kérdése..vagy megérted, vagy nem.

Én pont ezért nem mentem programtervező informatikusra, mert hülye vagyok a matekhoz.

2014. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az OKJ nem rossz ötlet. Bár gondolom itt se a papír számít, hanem az, hogy mennyit tudsz gyakorlatban.
2014. okt. 16. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Munkahely függő igazából. Elvárják, hogy azért legyen egy papírod róla, de felvételkor úgyis a szaktudás fog dönteni. Plusz a nyelv. Mert az is kell. Angol és német középszinten, vagy csak az egyik, de folyékonyan.


De lényegében egy OKJ-s végzettséggel hamarabb felvesznek bárhova dolgozni, mint diplomával, mert a cégek is tudják, hogy egyetemen/főiskolán nem tudják olyan jól átadni az anyagot, mint egy ilyen képzésen, és ott nincs annyi gyakorlási lehetőség sem. Valamit nem értesz? Járj utána...kínaiul beszélnek, és már a 2. napon azt se tudod mit csináltok. Ráadásul elég sok helyen a géphez se nyúltok, csak papíron programoztok.


Szóval mindenképp jó hozzá egy ilyen alap tanfolyam, és akkor később, ha szeretnél továbbtanulni, az OKJ miatt plusz pontod is lesz, ráadásul nem fogod elveszteni már rögtön az elején a fonalat.

2014. okt. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2014. okt. 18. 15:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Abszolút nem értek egyet az előző hozzászólóval.


Harmadéves vagyok programtervező informatikán (SZTE), mellette pár hónapja dolgozom egy cégnél alkalmazásfejlesztőként.

Én pont az informatika OKJ képzéseket kerülném nagy ívben. A lakótársam proginfó FSZ képzésen van (2 éves), ott alig tanítanak valamit, hát még egy ilyen egyetemi környezeten kívüli helyen mi mehet...(CS és a Wowon kívül..).

" ott nincs annyi gyakorlási lehetőség sem." - A kurzusok 90%-hoz van gyakorlati kurzus. Abban egyetértek, hogy mindenből egy alapot tanítanak. Ez azért van mert neked kell eldönteni mire akarsz specializálódni a későbbiekben és neked bizony otthon azt a területet jobban kell tanulmányozni (ha szereted csinálni, akkor ez nem lehet teher - ezért mondják, hogy ezt csak a pénzért nem tudja senki csinálni, mert rengeteg szorgalom kell).

" És nem szorgalom kérdése..vagy megérted, vagy nem. " - Marhaság. Csak és kizárólag szorgalom kérdése. Ha eleget gyakorolsz, akkor meg lehet csinálni. Itt az SZTE-n amúgy is csak az első 3 félévben van matekos (kalkulus, diszkrét matek stb) tárgy (többiben is van, de azokat nem mondanám "matekosnak").


"és már a 2. napon azt se tudod mit csináltok" - Ez így természetes. Ezen túl kell lendülni. Én első nap beültem egy előadásra és nem tudtam behatárolni, hogy egyáltalán mi a kurzus témája. De még itt vagyok és mintaterv szerint haladok. Miért? Mert volt SZORGALMAM. Ennek a szakmának ez a lényege. Mindig képezned kell magad munka mellett is. Hiába tanulsz meg 1 programozási nyelvet, kutyát sem fogja érdekelni.


"csak papíron programoztok. " - Sok programozási jellegű tárgynál a vizsga bizony ilyen. De mint mondtam 1-1 tárgy csak az alapokat adja meg, ha az alapok nem mennek papíron, akkor ott gondok vannak. Másrészről állásinterjún is elég gyakori, hogy papíron kell programozni.


OKJ pluszpont meg úgy felesleges proginfó terén. Még az ELTE-re is be lehet jutni alacsony pontszámmal. Itt a bent maradás a kérdéses. És kétlem, hogy egy OKJ-n majd megtanítanak integrálni.

2014. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen egyetértek azzal, hogy az fsz-en alig tanítanak valamit. Jelenleg én is Foksz-os vagyok, de szerintem önállóan több mindent tanultam mint az egyetemen. Mindegy ebbe nem megyek bele. Viszont, egy OKJ is lehet minőségi, az egyik csoporttársam fsz előtt OKJ-t tanult és múltkor mesélte, hogy ott sokkal komolyabban vették az anyagot. Persze ez csak egy OKJ suli volt, nyilván vannak olyanok is amik tényleg elég komolytalanok. Persze ugyanígy vannak olyan egyetemek is amikre inkább ne menjél. :)

Nálam most a fő kérdés az a matek. 65%-os lett a matek érettségim és ezzel félnék belevágni. Nagyon tartok attól, hogy már az első félévben kiesnék, és akkor ki is kellene fizetnem azt a félévet...

2014. okt. 21. 00:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az elsö félévben hagyod ott, akkor nem kell kifizetni (ezt a módosítást 1 éve vezették be).
2014. okt. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Erről nem tudtam. Köszönöm szépen. :)
2014. okt. 21. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!