Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol tanarit vegzettek! Mik...

Angol tanarit vegzettek! Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
El lehet vele helyezkedni(pl Veszprem megyeben)? Mi mast lehet angol tanarival csinalni? Ti mit dolgoztok? Magan oktatas? Forditas? Oktatas nyelviskolaban? Megeri letenni az angol tanarit? Minel tobb valaszt kerek szepen. Egyebkent van meg idegenforgalmi OKJ- s vegzettsegem es Kereskedelmi Okj-s. Angliaban elek jelenleg, tobvabba felsofoku angolom van.

2014. okt. 17. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hali!


Attól függ mik az igényeid, hol szeretnél hosszabb távon élni, stb. Ha angol tanár leszel itt Magarországon, akkor taníthatsz iskolában, nyelviskolában, magánban, fordíthatsz, tolmácsolhatsz, stb. Tanárként van egy csomó szünidőd és a béreket is rendezgetik mostanság. Mondom 'rendezgetik' :-))). Hogy van e rá kereslet: nézegesd a közigállás-t. Sok sikert!

2014. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Hat igen azthiszem azt kellene elvegeznem. No vagyok, ugyhogy a szunido is jol jonne a leendo gyerekek miatt. :)
2014. okt. 26. 11:39
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz, akkor tanárképzés helyett felveszel még egy-két idegen nyelvet, felsőfokig, és inkább elvégzel egy fordító-tolmács képzést.


(egy angoltanár-végzettségű ex angoltanár, jelenleg lektor)

2014. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, és: ha Angliában már megcsináltad a szerencsédet, akkor miért is akarnál visszajönni Veszprém megyébe? Érthetetlen....
2014. okt. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze erthetetlen miert akarunk vissza menni, mert csak annyit tudsz, hogy kint vagyunk. Semmit sem tudsz a korulmenyekrol. Most egy angol csaladnal lakunk, az az nem fizetunk alberletet vagy rezsit. babysiter vagyok. De most babat tervezunk, ha baba lesz el kell mennunk innen. Ha elmegyunk, berelhetunk egy ember teljes angliai fizeteseert egy egyszobas lakast es elhetunk a segelybol amit a gyerek utan kapnek, ami nem sok, mert az en munkahelyem nem hivatalos vagyis ezert zsebpenzt kapsz. Amolyan diakmunka lenne vagy mi. Szoval mi inkabb azt valasztottuk, hogy sporolunk es hazamegyunk es hitel nelkul megveszunk egy harom szobas emeletes hazat nagy kertel. Igy hitel nelkul meg alacsony fizetessel is csak csak megleszunk. Szep csaladi otthonban. Szoval ez a valasz, de ha bovebben erdekel szivesen beszelgetek veled priviben es elmeselem mennyire nincs kolbaszbol a kerites! :D
2014. okt. 27. 09:15
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát egy szó mint száz, ha már van két OKJ-d, és remélhetően hozzájuk kapcsolódó szakmai gyakorlatod is, akkor én a helyedben ezekbe az irányokba indulnék el.


Egy tanárképzés minimum 3 év, ha meg nem szívatnak, és akkor az még csak az alap főiskolás diploma, amivel az általános iskolásokat taníthatod. Az erkölcsi megbecsülés ott a legalacsonyabb. Közvélekedés, hogy kisiskolás tanárnak csak az megy, aki csak olyan szinten ért hozzá, amilyenen tanítja.


Szóval inkább idegenforgalom, idegenvezető, nemzetközi kereskedelmi ügyintézés, és közben az alatt a 3 (vagy 4) év alatt tanulj meg legalább még egy nyelvet intenzíven.


De csak szerintem......

2014. okt. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, koszi. jo gondolat. De ha elertem volna valamit az okj-s kepzesekkel nem itt lennek. Igen a nyelv is hianyzott a turizmushoz es tervben is van hogy megtanulok meg parat, a nemet regen nagyon ment,de mar elfelejtettem. Meg talan az olasz johetne meg vagy valami. Vagy orosz. Gyakorlatom nem sok van. Suli utan csak nyari melo akadt aztan kijottem. Szoval ez az egyik bajom a turizmussal, hogy nyaron latastol vakulasig, telen meg halj ehen. Hat nem egyszeru. Az okj-s kepzesekkel meg a levelezos angol tanari mellett is el tudok helyezkedni es legalabb lenne a kezemben valami hasznalhato. Igen a tanarok iranti (semmi) tisztelet az ami miatt bizonytalan vagyok. Ha nem lenne idegorlo nekik akkor nem gondolkodnek. Akar mennyi a fizu. de manapsag sajnos, ha lusta vagy hulye a gyerek vagy a szulok tojnak ra, a tanar a hibas. :(
2014. okt. 27. 11:18
 8/14 A kérdező kommentje:
+ bunkok is a kolykok!!!!!!!!
2014. okt. 27. 11:18
 9/14 anonim ***** válasza:

Pontosan azért bunkók a kölykök, mert nagyon jól tudják, hogy megtehetik.

Nekem egyszer volt egy lány hatodikos-hetedikesem, aki a "mandátumom" két tanéve elején kuncogva "17-eskének" szólított. Amikor eljöttem, végre elárulta, hogy én bírtam addig a legtovább; neki a hét tanév alatt én voltam a 17. angoltanárja. Szóval a gúnynevem egyértelmű jelzés volt az osztályban a többiek felé, hogy "nnna, 16 tanárt tapostam már, te se bírod fél évnél tovább velünk". Egy év után kezdett ez elmaradozni.

Minek is fogadjunk szót, pár hónap után elege lesz belőlünk, addig meg kibírjuk így is, úgy is.


Nem csak hogy leszarják a szülők, hanem még a tanárral szemben sokszor érdekszövetségben, egységfrontban lépnek fel a vitás ügyekben. Ha kicsit elitebb a suli, akkor a szülő fizet, márpedig a vevőnek mindig igaza van, ugye, -- a tanár mindig pótolhatóbb, mint a kuncsaft pénze. Ha meg valami gyenge közsuli, ahova a maradék hülyéket veszik fel, onnan a tanár ha csak teheti, maga menekül.

2014. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én közoktatásban akkor jártam jól, ha szeptember közepén felvettek, amikor már én is kapkodtam a maradék lehetőségekért. Ekkor kötöttek egy szerződést június végéig, (de ha nem tetszett, el lehetett menni.) Következésképpen nyárra nem fizetett szabadság járt hanem lótúró. Munkanélküli segély vagy igen vagy nem, az aktuális jogszabályok szerint.


Rosszabbik esetben "bizonytalan" időtartamra szólt a szerződés, és akkor rúgtak ki, amikor akartak év közepén is.

És okot mindig találtak rá.

2014. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!