Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Technikusi előtt vagy után...

Technikusi előtt vagy után lehet jelentkezni egyetemre?

Figyelt kérdés

Helo

Most 10.-be járok, gépészetre és ha 12. után maradok még egy évet lehet belőlem gépgyártástechnológiai technikus. Szeretnék majd a BME-re járni, de a technikusit ha lehet szeretném elvégezni. Ugy tudom ezért jár többletpont, de ha már mielőtt elvégzem és ugy jelentkezek gondolom nem. De ha jelentkezhetek technikusi után is azt is megtehetem, hogy 12.-be csak özépfokú matek érettségit teszek egy év múlva meg emeltet? (Magántanárnál tanulok emelt matekot)

Ez így lehetséges?

Köszi a válaszolat!



2014. okt. 18. 21:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszúl tettem fel a kérdést, azt tudom, hogy technikusi előtt lehet jelentkezni csak azt nem, hogy utána is lehet-e. :D Meg kicsit bénán is fogalmaztam, bocsi.
2014. okt. 18. 21:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Na, ha jól értem: megcsinálod a technikusit és a technikusi vizsga mellet teszel emelt matek érettségit is? Mert ezt így lehet, ha erre gondolsz. Úgyis csak az érettségi időszak után kell feltenni az eredményeket, az is jó ha a technikusi évben emeltezel.
2014. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, az úgy nagyon jó lenne mert a technikusi asszem 24 pont.
2014. okt. 18. 21:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet, ha megcsinálod a technikusit és közben emeltszintűzöl is, mert nemcsak az egyetemre való bejutás lesz könnyebb, hanem az egyetemen való helytállás is.


Az egyetemre jelentkezni bármikor lehet, akár több évvel később is (na ez utóbbi persze nem cél).

2014. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, most már tuti maradok technikusin :D
2014. okt. 20. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!