Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem - Mit tanácsoltok,...

Egyetem - Mit tanácsoltok, hogyan szerezzek 439 pontot? Részletek alúl.

Figyelt kérdés

A helyzet a következô : Erdélyi diák vagyok és szeretném Magyarországon folytatni a tanulmányaimat, ha lehetséges,az egyik Budapesti egyetemen. Jelenlegi célpontom az ELTE-PPK (Pszichológia szak) de sajnos nagyon ijesztôek a ponthatárok és máris feltevôdik a kérdés :

-Mi a legegyszerûbb módja annak, hogy összegyûjtsek 439 pontot? Milyen vizsgákat kell letennem, hogy nyugodt lélekkel bejussak az illetô szakra?

(tudnivalók: a romániai érettségi közepfokunak számít ; a jelenlegi osztályomban a történelem nem kötelezô érettségi tantárgy [természettudomány] )

Voltak olyanok, akik azt ajánlották, hogy bizonyos tantárgyakból Magyarországon tegyek emelt szintû érettségit + kötelezô lesz a történelmet is megírnom.

A véleményeteket és tanácsotokat szeretném kérni ezzel kapcsolatban! Nagyon sokat jelentene! Elôreis köszönöm!



2014. okt. 27. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Úristen, inkább átsiklok azon oktatási rendszer értelmetlen butasága felett, hogy a történelmet természettudományos tárgy minősíti, ha jól értettem... Ezenfelül, én a helyedben tennék egy emelt szintet biológiából (ott szükséged lesz rá nagyon), meg még valamiből, ami szimpatikus (én egy nyelvet ajánlanék, mert azzal egy kalap alatt megvan egy nyelvvizsgád is). És így két mondjuk 85%-os emelttel, duplázós módszerrel kereken 440 pontod lesz :DD.
2014. okt. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyszerûen csak közölni akartam, hogy némely osztályoknak nem kell érettségiznie történelembôl mint jelen esetben nekem, mivel a számomra kötelezô tantárgyak : magyar és román nyelv meg irodalom ; matematika és egy választott az alábbiakból : biológia, kémia, fizika
2014. okt. 27. 16:22
 3/4 A kérdező kommentje:
U.I : szóval ha Magyarországon szeretnék tovább tanulni,ott írnom is kell történelembôl
2014. okt. 27. 16:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen rendelkezned kell ezekkel az érettségikkel: matek, magyar nyelv és irodalom, egy élő nyelv, történelem, és egy választott természettudományos tárgy (biológia, földrajz, kémia, fizika, informatika), és ezen felül akármiből érettségizhetsz pluszba, de ennek az ötnek meg kell lennie.


Pszichológiára legalább egy emelt tárgy kell, ami lehet nyelvből, biológiából, töriből, magyarból, de lehet hogy matekból is. Felvi.hu-t ajánlom, ott minden fent van ami ezzel kapcsolatos.


A 439 annyira nem halálos pontszám mondjuk a közgázzal vagy a joggal szemben, ezeken a helyeken évek óta 460+ a ponthatár. Amivel bepróbálkozhatsz, az a hátrányos helyzetre jogosító papír, az önkormányzaton kell kérvényezni, s ha eléggé csórók vagytok, megkaphatod a +40 pontot. De tekintve, hogy Romániában élsz, nem tudom, ott hogy kell intézni, járj utána, megérheti.

Ha van nyelvvizsgád, mondjuk angolból egy közép, és emeltezel angolból érettségin, s eléred a 45%-ot, ami +50 pontot jelenti, akkor a nyelvvizsgát nem számolják a felvételin, szóval nem 78, hanem 50 pontot kapsz csak. Genyóság a javából, évekkel ezelőtt számított még a nyelvvizsga külön is, de ugye minél kevesebb egyetemistát akar a kormány. Üdv Magyarországon. :)


Ha van még kérdésed az egyetemekkel kapcsolatban, tedd fel.

2014. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!