Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik érné meg jobban elvégez...

Melyik érné meg jobban elvégezni? Humán/emberi erőforrás vagy gazdálkodás menedzsment? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni? Lenne egy pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Melyiknél van több matek? Melyikkel találok könnyebben munkát? Mennyire nehéz elvégezni? Röviden mi a kettő között a különbség?

Illetve melyiket hol érdemes elvégezni ahhoz,hogy "érjen" is valamit a diploma?


Köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 29. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hagyd mindkettőt és végezd el a pénzügy-számvitelt a PSZF-en, az alapozó tárgyak matek, stat stb azonosak csak a psz szak szakmát és tudást ad...míg a hr meg a gm nem igazán...ha már szívni kell a matekkal így is úgy is, legyen értelme...
2014. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a pénzügy számvitel nem sokkal nehezebb?Nem sokkal több meg nehezebb a matek?
2014. okt. 29. 13:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Az alapozó tárgyakat együtt tanulják. Ott végeztem tudom miről beszélek. Ugyanazt az analizis, valszám, stat1, stat2, opkutot tanulod. Ha már igyis-úgyis meg kell tanulni, akkor psz szak és ha nem fekszik a számvitel pénzügyre szakosodsz, ne vicceskedj ilyen kamuszakokkal, mint gm meg hr.
2014. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem,köszi. Milyen gyorsan sikerült vele elhelyezkedned? Illetve vidéken vagy Budapesten dolgozol?
2014. okt. 29. 14:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Másodév végén már teljes 8 órás állásom volt egy nemzetközi könyvvizsgálónál, Pesten és vidéken is dolgozunk.

Egyébként a nagyobb cégek mindig interjúztatnak a PSZF-en, bármikor elkezdhetsz dolgozni a szakmában.

2014. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem az tök jó :)


És a matek mennyire nehéz? Mennyire tanulható?

2014. okt. 29. 15:58
 7/12 anonim ***** válasza:

minden megtanulható, ráadásul a teljes tananyag videoi fent vannak a matekos tárgyakból sőt a számvitelesekből is az eaymaths-en, majdnem mindenki onnan tanul...tény, hogy rá kell feküdni a módszertani tárgyakra, de inkább egy kicsivel több erőfeszítés és egy normális diplomád lesz, minthogy életed végéig állandóan azon gondolkozz, hogy akkor mi legyen tovább...

amúgy a PSZF-en a psz-es diploma mellé megkapod a mérlegképest is, én sem könyvelek, de vésztartaléknak mindig ott van és könyvelőt mindig keresnek, ha minden kötél szakad....több lábon kell állni manapság

2014. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Okés,köszi.


Viszont az az igazság, hogy soha nem voltam valami penge matekból, de el akarok kezdeni matektanárhoz járni, már mostanság ismételni/újratanulni azt amit nem tudok ill. újra érettségizni. Valamint fizetősön végezném,vidékről mennék fel Pestre.

Szóval ez elég kockázatos vállalkozás lenne a részemről, és kicsit bizonytalan vagyok, bele merjek-e vágni, menni fog-e ez nekem.

Sajnálom,hogy téged kérdezgetlek,biztos van jobb dolgod is, de nem ismerek olyan embert aki ezt elvégezte volna, ezért nem tudok senkitől tájékoztatást/segítséget kérni, csak neten utána olvasgatni. :)

2014. okt. 29. 16:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a PSZF távoktatására jársz akkor csak pénteken és szombaton vannak a konzik....ha megvan a minimális pontod, akkor felesleges újraérettségizned fizetősnél mindig a minimális pont a bekerülés a PSZF-re, mert nekik az az elvük, hogy mindenkinek megadják az esélyt, aztán aki él vele az él, aki nem az nem. A matek tanárt hagyd meg akkora,a mikor majd már elkezded az analízist tanulni, nem ugyanazok a skillek kellenek, mint a középiskolába. Felesleges most még. Sztm vágj bele.
2014. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem távoktatásra gondoltam, hanem nappalira, csak fizetős lenne. Nappalin biztos könnyebb a helyzet.

Hát szeretnék belevágni de nagyon átgondolom még, köszi szépen a segítséget.

Mennyire fontos a nyelvismeret?(A diplomához is kell persze, de azon kívül,mennyire használod) Te milyen nyelveket beszélsz?

Nem akarok indiszkrét lenni, de akinek sikerült elvégeznie a sulit , pályakezdőként mennyi fizetésre lehet számítani?

Nők mennyire tudnak ezzel a diplomával érvényesülni?

Egyébként ha eszembe jut még valami akkor itt kérdezhetek?

Köszi!

2014. okt. 29. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!