Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gazdasági lenne a...

Melyik gazdasági lenne a nekem való?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni, Pesten lakom, egy elég jó gimnáziumban tanulok, érdekel a pénzügy, a gazdaság, esetleg lennék elemző. Matekból 5-ös vagyok, értem is, szeretem is, viszont nem tanulom emelt szinten, nem vagyok matekzseni, aki azonnal mindent átlát meg megold meg tanulás nélkül érti, vágja az egészet. Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen matektudással milyen gazdasági szak lenne nekem való? Gondolkoztam gazdálkodás.és menedzsmentben, nemzetközi gazdálkodásban, bár ezekről hallottam hogy sok van meg nehéz elhelyezkedni,meg hogy büfé, nem tudom ebből mi az igaz+ néztem még pénzügy-számvitelt és gazdaságelemzést. Most így ez a kettő tetszik a legjobban, bár hallottam, hogy gazdaság és pénzügy matematikai elemzésen elég nehéz a matek, szerintetek bírnám így(tudom, hogy emelt kell)? Vagy túl profinak kell hozzá lenni? Ettől félek leginkább.

2014. okt. 30. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy elhelyezkedés szempontjából melyik lehet a legjobb, melyikkel mennyit lehet keresni, és főként melyik szakkal milyen pozícióban lehet elhelyezkedni?
2014. okt. 30. 20:44
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Amelyiket csak akarod. Emelt matekhoz nem kell zseninek lenni (ahogyan más emelthez sem), csak tisztességesen felkészülni. Ez úgy, hogy jó jegyed van, szerintem lazán menni fog. A gyakorlat szerint a matekzsenik akkor már inkább valami mérnökös, fizikás irányba indulnak el, minthogy közgazdászok legyenek. Amúgy meg nem hinném, hogy nem vagy intelligens vagy tehetséges, szóval erőltess magadba némi önbizalmat, és válaszd ki azt, amelyik tetszik!
2014. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

A gazdálkodás.és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás nem büfé szak. Legalább is ha BGF vagy Corvinuson vagy.

Máshol lehet, hogy az. A Pénzügy számvitel talán a legjobb elhelyezkedés szempontjából. De az is csak BGF vagy Corvinus. A Gazdaságelemzésnek régebben gazdasági elemző matematikus volt a megnevezése. Azt már már elhagyták, de az kőkemény matek. Abból is a nehezebb fajta. :D

BGF Pénzügyi és SZámviteli kar vagy Corvinuson végzel közgazdászként, akkor olyan nagy problémáid nem lesznek az elhelyezkedéssel, bármelyik szakot is választod.

2014. dec. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
SZIE, Corvinus, BGE, BME gazd menedzsment szak mióta lenne büfé? A többi "egyetemen" megszerzett ilyen diplomák valóban kevesebbet érnek pl.: bankoknál. Igaz azokat könnyebb is megszerezni.
2016. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!