Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök, orvosi...

Élelmiszermérnök, orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus vagy gyógytornász?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudok dönteni hogy melyiket válasszam. Az lenne a kérdésem, hogy melyik keresetebb? (inkább külföldön). Mennyit keresnek? És megéri e erre a szakra menni? És hol lehet elhelyezkedni velük? És hogy miért.

Előre is köszönöm!



2014. nov. 1. 09:49
 1/5 A kérdező kommentje:
A fizikával kicsit hadilábon álok. A kémia az jobban megy. Az infó is jól megy, a földrajz is. Biológiát még nem tanultam.
2014. nov. 1. 10:16
 2/5 anonim válasza:
Szia! Én is az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus és gyógytornász között vacillálok. Az élelmiszermérnökről azt hallottam, hogy nem igazán tudnak elhelyezkedni. Szerintem mindkét szak nagyon jó. Gyógytornászként saját praxisban is dolgozhatsz, amivel elég jól lehet keresni, de gyógyfürdőkben, wellness részlegen is elhelyezkedhetsz, ami szintén hívogató lehet. Viszont a fizetésük nem túl magas itthon és állítólag eléggé felkapott szak lett, szóval nem tudom, milyen hamar találnak munkát. Külföldön viszont keresik őket. Az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szerintem annyiból jobb, hogy elég sok területen lehet vele elhelyezkedni. Eleve négy szakirány van, orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika, orvosi kutatólaboratóriumi analitika (ezekkel főként laborokban dolgozol), képalkotó diagnosztikai analitika és optometria. Mivel hiány van belőlük, elég hamar eltudnak helyezkedni, itthon és külföldön is keresettek. Az alapdiploma után tovább lehet menni egészségügyi mérnök, molekuláris biológus, vegyész és biotechnológus mesterképzésre is. A képalkotók keresnek talán a legjobban, de optometristaként magánvállalkozást indítva még jobban kereshetsz. Szóval én inkább a orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikust ajánlom, mert nagyon sokszínű és könnyen elhelyezkedhetsz vele elég sok területen.
2014. nov. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. nov. 1. 10:56
 4/5 anonim válasza:
Amúgy megkérdezhetem, hányadikos vagy? Melyik fősulira mennél? Lehet, még a végén ugyanott kötünk ki. :)
2014. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még csak 10. be fogok menni. És már előre gondolkodtam.
2014. nov. 1. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!