Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jogi egyetemre szeretnék...

Ha jogi egyetemre szeretnék menni, akkor melyik egyemet ajánlanátok az alábbiak közül? ELTE, PPKE, esetleg Széchenyi István Egyetem?

Figyelt kérdés
Az ELTE-ről azt hallottam, hogy túlságosan is elméleti a képzés, kevés hangsúlyt fektetnek a gyakorlatra, viszont "híres" munkáltatói szemmel nézve. A PPKE-ről azt hallottam, hogy jó, csak relatíve fiatal és nincs neve. A Széchenyi István Egyetemről pedig kvázi semmit nem hallottam. Nekem csak ez a 3 egyetem jönne szóba. Aki tudna egy kicsit mesélni, esetleg megcáfolni a fenti állítások közül néhányat, legyen szíves és ossza meg velem a véleményét/információját. Minden segítő szándékú választ nagyon szívesen fogadok és előre is köszönöm!

2014. nov. 1. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy! A lényeg hogy minél jobb eredménnyel végezzél a cum laude diploma kötelező, de a summa cum laude a kívánatos. Legalább!! 2 nyelv olyan tudása hogy szaknyelven olvassál, fordítsál, beszéljél.

Hiába mondnám neked, hogy ELTE,ha elvégzed rite diplomával és és van egy középfokú (alig)nyelvvizsgád, akkor pont hátrányba lennél egy PPKE-n végzett summa cum laude 2 nyelvet beszélővel szemben. Szóval nem ezen múlik,hanem azon hogy Te mit tudsz hozzátenni. Egyébként a jogászképzés mindenütt jó. A gyakorlati képzést felejtsd el egyetem alatt(lesz ugyan kötelezően,de az sehol sem jó semmire, csak egy pipa az Neptunban hogy voltál gyakorlaton xy helyen)

A gyakorlati képzés diploma után következik,arra van 3 éved szakvizsgáig. Ehhez képest egyetem alatt nem lehet gyakorlati tudást átadni, nem is a cél, nem is lehet cél.

2014. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Jelenleg van felsőfokú nyelvvizsgám németből és közép angolból, de ebből is szeretnék felsőfokút is. Tervezek majd még franciául vagy spanyolul is megtanulni, a nyelvekkel szerencsére sosem volt problémám.
2014. nov. 1. 12:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyelvek miatt ne izgulj a Széchenyin majd latinból úgyis meghúz a Szemánné! :D
2015. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!