Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fél év alatt milyen 2 emeltre...

Fél év alatt milyen 2 emeltre lehetne felkészülni (elejétől, BCE gazdálkodási és menedzsment a cél)?

Figyelt kérdés

Múlt évben érettségiztem, de nagyon rossz lett az érettségim. Nem akartam továbbtanulni, de mostanra megváltozott a tervem. Mindenféle képen gazdasági irányba szeretnék továbbtanulni, de ösztöndíjas képzésre 460 pont kell és ahhoz 2 emelt kell.


közép v. emelt szintű érettségi

matematika

társadalomismeret

történelem

magyar nyelv és irodalom, illetve idegen nyelv angol (az én esetemben), ezek a tantárgyak vannak.


Mivel először BGF gazdaságinfóra akartam menni, ezért mateknak és angolnak kezdtem neki 1 hónapja. Mivel a programozás része nem menne és nem is érdekelne, ezért végül dobtam a dolgot.


Történelem-angol, angol-matek, vagy történelem-matekra gondoltam. Matek az amúgy is kellene, angolt meg amúgy is tanulnám mivel alapból kell, de nem tudom, hogy félév alatt nagyon minimális tudásból feltudnám-e küzdeni magam emelt szintig. Magántanár sajnos ki van lőve, egyrészről pénz miatt, másrészről vidéken lakom és itt nem nagyon van lehetőség rá. Matekból esetleg bátyám egyik barátjától tudok segítséget kérni ilyen téren, ő mérnökire jár.


Igazából elég hirtelen jött az ötlet.


Több helyen is olvastam, hogy egyetemen egy egy ZH-ra kell megtanulni érettségnyi terjedelmű anyagot, tehát, ha ez nem menne akkor egyetemet sem bírnám. Van ebben ráció?


Előre is köszönöm a válaszokat. 20/F



2014. nov. 2. 21:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!