Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy van ez az okj-s tanulás?...

Hogy van ez az okj-s tanulás? Azt hallottam, h aki jól tanul ott, az pénzt is kap. De most utánna néztem egynek, ami tetszik, és ott meg pont hogy nekem kellene fizetnem érte. Egészen pontosan cnc gépkezelőt néztem

Figyelt kérdés

2014. nov. 5. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Én még soha nem hallottam olyat, hogy okj képzésen kapna pénzt a tanuló. Talán a segélyre gondolsz, ami 18 éven aluliak után jár a családnak vagy valami ilyesmi. Ösztöndíjat max egyetemen lehet kapni.


Egyébként ami a költségeket illeti: ingyenes MINDENKINEK, akinek nincs még szakmája, csak annyi a lényeg, hogy 21 éves korig nappali képzésre jár az ember, afelett meg estibe. Viszont nem minden iskola indít ISKOLARENDSZERŰ képzést, ez a fontos kulcsszó. Ha egy képzés nem iskolarendszerű, akkor nem támogatja az állam, tehát perkálni kell a százezres költségeket. Jól körül kell nézni, mert van olyan suli, ahol fizetni kell azért, ami más suliban ingyen van. Bár az ingyenesség is túlzás, a regdíj kapsából 10-15 ezer forint, ami igenis megterhelő tud lenni egy munkanélküli számára, illetve vizsgadíj is van, ami 30-60 ezer körül van. Szóval szupcsika.

2014. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!