Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FOKSZ elvégzése után "szakosod...

FOKSZ elvégzése után "szakosodási" lehetőségek?

Figyelt kérdés

Helo! Azzal tisztában vsgxok, hogy BA diploma megszerzése után van lehetőség szakirányú továbbképzésre. (pl szakirányú továbbképzés vagy mesterszak) Van valakinek azzal kapcsolatban információja, hogy milyen kilátások vannak FOKSZ utáni szakosodás céljából? Abban az esetben, ha az ember nem menne alapképzésre,de a FOKSZ-on megszerzett ismereteit még elmélyíthetné egy un. szakosodással. Gondolok itt egy éves "szakosodásra" pl. vasúti szállítmányozás...


Ui: Interneten nem igazán találtam rá, inkább BA diploma utáni lehetőségeket adott ki. Bár nem tudom, hogy itt a gyiken mennyire vannak hozzáértők ezzel kapcsolatban.


Köszönöm!


2014. nov. 8. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
fokszra járok és sajnos csak az a előnye van, hogy tovább lehet menni ugyanarra a diplomát adó szakra (persze csak ha a pontjaid alapján felvesznek) és ott 90 kreditet beszámítanak, ami másfél évvel megrövidíti majd a képzést.
2014. nov. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez a másfél éves rövidítés jól hangzik, mert egyben nagy könnyebbség is. Csak azok a magas Ba ponthatárok... :D, mert azok ugye maradnak, ott nincs könnyebbség.
2014. nov. 8. 22:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért könnyebbség? Ahová én járok ott BA-sokkal együtt vizsgázom ugyanabból amit majd beszámítanak. Szerintem ez annak jó, akinek így már a 6 félév helyett csak 3 félévet kell kifizetnie BA-n. (pl. nekem)
2014. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen elhiszem, nálam is így van. BA-sokkal együtt van előadásom és ugyan és velük is vizsgázom nagy valószínűséggel. Senki sem mondta, hogy nem így van... :D
2014. nov. 8. 22:35
 5/9 A kérdező kommentje:
*velük van előadásom és ugyan úgy, mint nálad nagy valószínűséggel én is velük fogok vizsgázni.
2014. nov. 8. 22:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy gondoltam, hogy arra érted, hogy könnyebbség, mert azt hiszed a tananyag a könnyebb. Ezek szerint a pénzre értetted? De hát a fizetős BA ponthatárok nem is magasak... szóval ott szintén nem könnyebbség :D ezért nem értem mire gondolsz.
2014. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Legfőképpen az időre értettem. Úgy fogom fel, hogy azért választottam a FOKSZ-ot, mert 2 év után lesz egy szakmám. Ha tovább szeretnék tanulni már nem kéne előröl kezdeni a BA-t(3,5 év) hanem két év után {ez itt a könnyebbség. :D } meg tudnád szerezni a diplomát. Ellenben ha egyből BA-ra mész és tegyük fel nem végzed el, akkor üres kézzel szállsz ki a felsőoktatásból. Az idő a mérvadó nálam mert már am. is elég későn kezdtem el a FOKSZ-ot és ha az elvégzése után még 3,5 év lenne a BA akkor elég sokáig tanulnék és tartatnám el magamat. :D Szépen kifejtettem neked.
2014. nov. 8. 23:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a pénz miatt választottam (így majd csak 1,5 évet kell BA-ból fizetnem), de legalább már tudom, hogy az idő is lehet fokszra egy motiváció :D
2014. nov. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a pénzes dolog cselesnek hangzik. :D Szóval te egyértelműen tervezed, hogy mész tovább... Kicsit többet dolgozol érte, de olcsóbban megúszod. :D
2014. nov. 9. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!