Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Győr-Moson-Sopron megyében...

Győr-Moson-Sopron megyében melyik szakkal lehet leginkább elhelyezkedni, illetve a Széchenyi Egyetemen melyik képzést ajánljátok leginkább ezek közül: gépészmérnöki, logisztikai mérnöki, közlekedésmérnöki, műszaki menedzser? (lány vagyok)

Figyelt kérdés
Gondolom, a műszaki menedzser hiába szakosodik logisztikára, vagy minőségbiztosításra, inkább egy mérnököt vesznek fel helyette.

2014. nov. 14. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Közhelynek hangzik, de teljes mértékben igaz: bármivel eltudsz helyezkedni és bármivel lehetsz munkanélküli is.


Nem egy ismerősömnek volt már állása diplomaszerzés előtt műszaki menedzserként és nem egy ismerősöm volt több mint fél évig munkanélküli gépészmérnökként (és utána sem gépészmérnöknek sem vették fel).


Az egész azon múlik, hogy melyik áll hozzád a legközelebb. Amit szeretsz csinálni, abban jó vagy, amiben jó vagy azt tudod folyamatosan fejleszteni és élvezettel, szorgalommal csinálod. És teljesen rosszul gondolod, hogy a mérnököt hamarabb felveszik logisztikára...ugyanazon az interjún mennél keresztül a gépészekkel, hasonló kérdéseket tennének fel, ha látják rajtad, hogy jó vagy akkor téged fognak felvenni.


Éppen múltkor bosszankodott egyik műszaki menedzser ismerősöm, hogy a mai gépészmérnök gyakornokok, akik hozzájuk járnak gyakorlatra, mennyire nulla szinten vannak műszakilag, ráadásul gondolkodni sem képesek...attól, hogy valaki gépészmérnökire megy, nem is biztos, hogy az lesz, még ha végig is csinálja.


És jöhet a lepontozás a gépészektől, pedig nem őket szóltam le, csak azokat az embereket, akik úgy mennek műszaki szakra, hogy anyuci meg apuci bejelölte nekik, mert most ez a "menő". :)

2014. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Nekem az az alapvető problémám, hogy nem látok bele abba, melyik szakember mit csinál, illetve nem tudom, hogy nekem mi lenne a legmegfelelőbb. Alapvetően engem minden érdekel, és minden képességem megvan, hogy sikeresen végezzem el bármelyik szakot, csak a kérdés az, igen, hogy milyen szakember válna belőlem...

2014. nov. 15. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb, ha belenézel a kinézett szakok mintatervébe és aszerint választasz. A legfontosabb, hogy ne másokra hallgass, hanem saját magadra. Bármelyik általad felsorolt munkával biztos munkád lesz, a lényeg, hogy minél inkább passzoljon hozzád és akkor könnyebben elsajátíthatod.
2014. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
általad felsorolt szakkal*
2014. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Beleolvasgattam a tantervekbe is, és így nagyjából már látom, hogy mi az, ami tetszik az egyes szakokban, és mi az, ami esetleg nem. :) Még megpróbálok jobban utána nézni majd.

2014. nov. 16. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!