Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, hogy összejöjjön...

Mit tegyek, hogy összejöjjön az érettségi?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, tizedikes gimnazista (5. óta, nyolcosztályos képzés miatt). Nagyon nehezen mennek a tantárgyak... ezek közül a legnehezebben a matek. Nyolcadik év végén megbuktam belőle, de a nyáron felkészültem, és átmentem a pótvizsgán, így folytathattam ugyanabban az osztályban. Kilencedikben nem buktam, de most, tizedikben úgy érzem, hogy nem bírom felfogni az anyagot. Oké, hogy korrepetálással összehozom ESETLEG a kettest, de többre ebből a tantárgyból nem vagyok képes. A többi tantárgyból 3-as feletti átlaggal rendelkezem, plusz a fizikát kivéve. Mit tegyek, ha már most nehéz? Mi lesz az elkövetkezendő 2 tanévben? Vagy az érettségin? :(
2014. nov. 14. 17:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Bukdácsolva, tudom, nincs értelme iskolába sem járni, de az érettségit szeretném megszerezni, mert a mai világban ha már az sincs...
2014. nov. 14. 17:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Én matektanárnak tanulok, ha gondolod szívesen korrepetálnálak. Nagyon sokat tud segíteni, ha valakire külön is figyelnek. Ha érdekel írj rám és privátban megbeszéljük.
2014. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Matekból próbáld ki ezeket a magyar videókat, középiskolás anyag is van.

edubase.hu

2014. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

pont 10. osztályosoknak :

[link]

elég hatékony szerintem

2014. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, nagyon sokan nem jeleskednek matekból. Azt is fontos lenne tudnunk, hogy milyen terveid vannak a jövőre nézve. Mert mondjuk ha egyetemre akarsz menni, egy valamilyen érettségit össze kéne hoznod, ha viszont csak annyi a lényeg, hogy az érettségi meglegyen, csak annyi a dolgod, hogy próbálj ne megbukni. Szerintem mindenképpen beszéld meg a dolgot a szüleiddel, és keress egy megbízható magántanárt. Ez nagyon gyakran akár az éppen kettes és az erős négyes közti különbséget jelentheti, mert elegendő gyakorlással, magyarázattal és bátorítással kizárt, hogy semmit se tudnál elérni vele, még ha most úgy is érzed.
2014. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!