Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik főiskola/egyetem és...

Melyik főiskola/egyetem és szak az, amit munka mellett levelezőn vagy távon viszonylag könnyű elvégezni?

Figyelt kérdés
Nem ilyen BGF-PSZFK-ra gondolok, mert azt ha nem nappalin csinálod, akkor gyilkos

2014. nov. 16. 12:09
 1/8 A kérdező kommentje:
nem bölcsész szakot szeretnék végezni másoddiplomának, hanem piacképeset, olyan suliban, aminek van neve, de ha tanulgatsz, nem szivatás, mint a bgf szakjai. az óbudai egyetemen végeztem,,,oda lenne célszerű járni, mert a 3 évből 1 évre felmentést kapnék az azonos alapozótárgyak miatt, de sajna csüt-péntek-szombat van tanítás minden héten, ezt még tanulmányi szerződéssel sem tudom megoldani bent.
2014. nov. 16. 12:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad, mi az alapszakos diplomád. Miért nem mesterre mész tovább? Megengedhető-e a nappali a korodban és családi helyzetedben? sok kérdés merül fel, így nehéz tanácsot adni.
2014. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
dolgozom napi 8 órában, 31 vagyok, nem tudok nappalira járni..a műszaki menedzsert nappalin végeztem...ha nappalira járhatnék a kandót végezném, de így inkább valami gazdasági, kereskedelmi, vendéglátóipariban gondolkodom...de nem tudom mit lehet elvégezni viszonylag kevés szivatással a munka mellett
2014. nov. 16. 14:51
 4/8 A kérdező kommentje:
önszorgalomból tanulnék munka mellett...átképezném magam...valami olyat szakot szeretnék végezni, ami után nem kell egész nap irodában gubbasztanom...és van benne kis mozgás is
2014. nov. 16. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Gazdasági szakok is irodához kötöttek jórészt szerintem.

Ezzel az alapdiplomával fogató: MBI, logisztikai menedzser,vállalkozásfejlesztés, vezetés-szervezés

Én a helyedben csak mesterképzésre mennék, nem egy újabb alapképzésre.

2014. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

miért mesterképzés, miért nem másik alap?

és ha vendéglátót vagy külkert szeretnék?

2014. nov. 16. 21:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Turizmus szak (ahogy te nevezed vendéglátó)...hát egy turizmus alapszakhoz két felsőfokú nyelvvizsga kell,(vagy kétszakmai)és elhelyezkedés elég necces..

Nemzetközi gazdálkodás (külker) ez már sokkal jobb választás. Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszak is van. Ide is jó lehet az alapdiplomád...de ebben nem vagyok biztos.

Azért mesterszak, mert magasabb végzettséget ad. Nem gondoltam, hogy ezt indokolni kell, de eléggé értelmetlen több idő alatt alacsonyabb szintű papírért tanulni. (Azt hittem nem ismered a nem teljes kreditértékű jelentkezés fogalmát, ezért azt hiszed, hogy csak szorosan szakirányba jelentkezhetsz tovább ha mesterképzést akarsz)

3,5 év helyett csak 2 év és magasabb fokozatú végzettség.

Amiben tévedésben vagy, ha újabb alapszakra mész attól hogy van egy mű.men diplomád nem lesz rövidebb egy évvel a képzés. Időben ugyanannyi lesz, csak lesznek kreditek amiket elfogadnak, ha kérelmezed.

2014. nov. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ugyanezzel a diplomával a barátom villamosmérnökre ment és 1 évet beszámítottak neki, II. évfolyamról kezdte a tanulmányait. De ez mondjuk 5-6 éve volt. Én még sima főiskolai kredites rendszerben végeztem, nem Bsc, Msc és stb. Amúgy azt tudnod kell, hogy miután elvégeztem a sulit, kiszeretnék költözni vagy Londonba vagy Németbe. A nyelvekkel úgy nincs problémám.. :)
2014. nov. 17. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!