Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kezdjek el újra tanulni?

Hogyan kezdjek el újra tanulni?

Figyelt kérdés

Hali!

Májusban érettségiztem, és hát a középiskolában nem igazán erőltettem meg magam elég volt ha figyelek órán a 4-5 körüli átlag megvolt...most, hogy elkezdtem egy mérnöki szakon tanulni, hiába ülök le tanulni [(ha le ülök, mert hát úgy gondolom néha hogy elég az hogy figyeltem az előadáson mint a középiskolában /csak hát ez kevés általában a zh-hoz/)], mert érzem, hogy már nem fog annyira az agyam hisz 4 évig csak nagyon minimálisan tanultam itthon..ez viszont kevés lesz ide úgyérzem, mert nem sok zh sikerül...(halogatós típus is vagyok így utolsó napokban nehéz bevágni egy zh-anyagot)

Valami ötletek/tanácsotok van, hogy mit csináljak, hogy újra tudjak rendesen tanulni, hogy "fogjon rendesen" az agyam?

Normális válaszokat, Köszönöm!!



2014. nov. 16. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem az agyaddal van a baj, hanem azzal, hogy hozzaszoktal, a kozepiskolaban mindent a szadba ragnak. Nekem is nagyon konnyu volt a gimi, ambar en olyan szakon vagyok az egyetemen ami nem a legdurvabbak koze tartozik, de itt azonallosagrol van szo. Uljle idoben tanulni.
2014. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Elhatározás. Akarod igazából,tiszta szívedből , vagy csak azért vagy ott,hogy elmondhasd,hogy te egyetemre jársz? Egy mérnöki szakra legalább akkora elhivatottság kell véleményem szerint,mint pl. egy orvosira vagy jogira. Itt nincs köztes út. Vagy az akarsz lenni , vagy pedig hagyni kell,mert akkor nem neked való.


Nah de,nyugtatásképpen. Ezen az első sokkon szerintem minden mérnöki szakon lévő ember átesik és szerintem ez így volt 50 éve is meg mindig. Én kitűnő érettségivel jöttem ide,most vagyok 2 éves , így már kicsit belerázódtam, változott a felfogásom is , alázatosabb vagyok , és megtanultam,hogy néha el kell fogadni bizonyos dolgokat,mert úgyse nagyon tudsz mit csinálni (pl. mikor mondvacsinált hülyeségek miatt visszadobnak egy komplett tervezési feladatott , amiben benne van vagy 30-40 munkaóra..) Vagy egy olyan zh , ami köszönő viszonyban sincs az órán leadotakkal. Ennek ellenére szerintem csinálható. A lényeg,hogy mindig csak előre nézz, és ne hagyd,hogy elhitesség veled,hogy te kevesebb vagy, mint pl. aki középiskolában voltál! Pont ez a céljuk,ha úgy tetszik.. tehát,hogy megtörjék az embereket. Ez durván hangzik,de szerintem ebben elég sokan meg tudnának erősíteni. Azt nézik mennyire vagy kitartó (főleg modnjuk az első 3-4 félévben) aztán ha már valamit leteszel az asztalra,szépen lassan megpuhulnak a tanárok, az egykor rettegett tanszékek , stb. Csak azt akarom mondani,hogy lelkileg kell kitartani és eldönteni,hogy akarod-e vagy pedig nem. Ha akarod,akkor teljes erővel kell tolni , és jönni fognak az eredmények is , nem lehetetlen , a lényeg,hogy tudd,hogy mire vagy képes és ne hagyd magad!

2014. nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!