Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azoknak az embereknek, akik...

Azoknak az embereknek, akik 3D modellezéssel foglalkoznak, milyen végzettségük van?

Figyelt kérdés

Pl azoknak akik a játékokhoz készítik a modelleket, vagy animációs filmekben stb.

Ahogy így utána néztem, midenhol azt írták, hogy programozói suliban tanultak, és ott volt aztán modellezés, de azon kívül nincs más lehetőség?



2014. nov. 16. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Többnyire grafikusok. A 3d programok használatát egyébként különböző, rövidebb kurzusokon is meg lehet tanulni.
2014. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A mai legjobbaknak valoszínűleg csak középsulija van, és azért lettek a legjobbak, mert szerették csinálni. Leültek, és 10-15 órát ott ültek naponta mert élvezték.


Ma a grafikus az 2D, és teljesen más az oktatás a egy olyan suliban ahol 3D programokat tanulnak. Az inkább csak nyugaton van, de egyetem nélkül is lehetsz nagyon jó. Pl britt studiok diplomásokat kérnek, mert ott annyi van mint a szemét, de itt (a közelben) kevés, és nem érdekli őket a diploma, csak a portfoliod legyen nagyon jó.

2014. nov. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen erről már én is hallottam, de te ezt most saját tapasztalatból mondod?


Szerintem csinálok egy weblapot, ahova felrakom a munkáimat, és majd azt küldöm el nekik

2014. nov. 17. 17:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem szükséges weblapot készíteni, vannak ingyenes portfolios oldalak is, de akár fizetősek is (azok profibbak, és a linkben nem lesz benne a weboldal neve, csak amit te megadsz).

___________


A lakótársam médiára járt, ami 2d, 3d, animáció, audió oktatás egyben. Ez áll legközelebb ahhoz, amit te szeretnél csinálni, de láttam mit csinálnak, és nem nevezném oktatásnak. Inkább csak megmutatták nekik, hogy "látod, ilyen is van".


Másik ismerősöm grafikus, ők photoshoppot, illustratort és inDesign-t tanultak főként, és teljesen más dolgokra koncentráltak (logo, flyer, cég bemutatása, nyomtatás stb)


Én 3 éve foglalkozom látványtervezéssel, és én is sokszor 10-15 órát ültem a gép előtt mert egyszerűen nem tudtam abbahagyni. Ez elég durván hangzik, de sokszor már fájt a szivem mert nem aludtam több mint 24 órát, csak gép előtt ültem és próbálgattam "csak még ezt megcsinálom, csak még ezt, csak még ezt...", többször el is aludtam a számítógép asztalon mert nem tudtam ébren maradni már.

Persze nem ajánlom ezt a fajta életvitelt, csak szemléltetni akarom, hogy hol történik a fejlődés (a gyakorlással eltölött órák alatt).


Több profival beszéltem (volt szerencsém a világ legjobbjai közül néhány ember kezdeti lépéseit megismerni), és mind hasonlóan álltak hozzá ehhez mint én. Régen nem volt ilyen sok tutorial és képzés, az idősebbek még könyvekből tanultak és gyakorlással, ha valamit nem tudtak, maguk jöttek rá mert nem volt sehol leirva, és youtube sem volt.

2014. nov. 18. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Annyit még elárulnál, pontosan hova járt a lakótársad?


Remélhetőleg ha eleged foglalkozok vele, és rendesen belejövök akkor el tudok majd helyezkedni...

2014. nov. 18. 14:19
 6/7 anonim ***** válasza:
a szak nevét pontosan nem tudom, mi mindig csak médiának neveztük, de egyébként Budapesti Kommunikációs Főiskola Művészeti kar, (és azt hiszem) media design szak.
2014. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

oks rendben, hasonló média szakokat több helyen találtam már.. még van időm eldönteni, vagy az lesz, hogy jelentkezek az egyikbe, vagy inkább tanulom magamtól és mellette elmegyek dolgozni, aztán megpróbálkozok külföldön pl angliában tovább tanulni.

kösz a válaszokat

2014. nov. 20. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!