Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológiával mit tanulhat...

Emelt biológiával mit tanulhatok? Esetleg közép kémiával együtt? Többi lent.

Figyelt kérdés
Eleinte gyógyszerész szerettem volna lenni, emelt kémiát és bioszt tanultam... de elbizonytalanodtam, mert rájöttem, hogy túlságosan kémia orientált, én pedig a biológia felé húzok inkább. Gondolkoztam a szemész/optometristán, gyógytornászon, tudtok még ajánlani valamit? Utolsó évemben vagyok, fogalmam sincs hova tova. Budapesten szeretnék elsősorban továbbtanulni, második lehetőség pedig Debrecen. Az általános orvoshoz is a kémia kell inkább, ha jól tudom. Persze ráfekszek a kémiára is, azon ne múljon, de mégis foglalkoznék inkább azzal, ami a szívemnek kedves, mintsem a jövőbeli fizetésemet nézzem.
2014. nov. 18. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Erős biológia tudás az Orvosi, állatorvosi, biológus, biomérnök, és biológia szakos tanári tanulmányokban jelent pluszt. Az utolsó kivételével mindhez kell kémia, az utolsóhoz nem biztos. Szóval nem valószínű hogy meg lehet úszni, de ha megtanulod sok érdeket terület közül választhatsz.
2014. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért az orvosihoz kell ám rendesen a kémia, első évben általános, szervetlen, szerves kémia, 2. évben: biokémia, 3. évben: klinikai biokémia, aztán 2. évben ott van az élettan, ami szintén molekuláris-biokémiai-kémiai alapokra épül


egy orvostanhallgató

2014. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az általad felsorolt szakmákkal szerintem semmi baj nincs, mind a kettő nagyon jó választás lehet részedről. Esetleg mehetsz még biológiatanárnak, de akkor egy másik tantárgyat is választanod kell hozzá. Esetleg még gyógypedagógia/pszichológia, ilyesmi? Ezekhez is rendesen kell a biosz, meg még a mentőtiszt jutott eszembe. Meg ha érzel magadban elég empátiát hozzá, érdemes lenne megnézned az ápolást.
2014. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) 2., te milyennek találod az egyetemet? hova jársz? nagyon mélyvíz volt, mikor odakerültél? tudnál mesélni róla?
2014. nov. 20. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!