Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés
Tizedikes vagyok, de amióta élek magolok, hiába van négyes feletti átlagom ha tudás semmi, mert bemagolom aztán pár nap és el is felejtem. Mit csináljak?
2014. nov. 23. 00:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Másik kérdésben találtam:


1. Leülsz, elolvasod, megérted.


2. Összefoglalod magadnak a lényeget minél rövidebben.

Leírod ilyen mindmap-szerű ábrákba ( [link] vázlatosan, az összefüggéseket nyilkkal jelölve. Segítség lehet, ha már eleve adott az anyaghoz egy ilyen ábra. Azt is nyugodtan egészítsd ki vagy vedd mintául egy saját elkészítéséhez.


3. Csak azt magolod.


4. Ha valamit észreveszel, hogy már nem értesz, hogyan és miért jött ki az ábrádon, akkor azzal kiegészíted. Ha már pengén megy a dolog és túl soknak érzed az ábrát, akkor visszatörölsz belőle/újat csinálsz, amelyik tömörebb.


Ha jól tudod megvalósítani, akkor a tananyag méretétől függően végül lesz egy rövid, néhány szavas és sok nyilas vázlatod és egy biztos, jóval nagyobb terjedelmű tudásod.


Több szellemi munka és egy kis papír munka az elején, de végül az anyagok átismétlése a későbbiekben jóval kevesebb időt vesz majd igénybe és nem veszíted el a fókuszt a tananyag lényegi összefüggéseiről.

Számonkérésnél meg csak annyit kell tudjál, hogy mindazt saját szavaidba öntsed. Ami már ugye jóval terjedelmesebb egy vázlatnál és nem is szó szerint magoltál megértés nélkül.

Persze van, aki annyira beszari, hogy a saját gondolatait nem meri szavakba önteni és olyan is, aki más okból képtelen rá. Tehát van, akinek még a pszichéjét is helyre kéne tegye.

2014. nov. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!