Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha már elkezdte...

Mit csináljak, ha már elkezdtem az egyetemet, de meggondoltam magam, és máshol szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Csak simán ne mennyek többet be, és majd kirúgnak, és következő évben kezdhetem a másik sulit, vagy iratkozzal inkább ki ..?

Ha most kilépek akkor gondolom munkanélkülinek számítok, szóval jobb, ha hagyom míg kidobnak?


Mit tanácsoltok, hogy csináljam?



2014. nov. 23. 05:41
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Ha tovább akarsz tanulni, akkor csinálhatod azt, hogy következő félévben passzívra teszed magad. Ebben az esetben nem szűnik meg a hallgatói jogviszonyod és jár az egészségügyi ellátás. Diákigazolvány matricát viszont ebben az esetben nem kapsz.
2014. nov. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez pontosan hogy működik? Ahhoz hogy egyáltalán átmennyek a kövi szemeszterbe, előbb le kell vizsgáznom igaz? Illetve elég kreditet gyűjtenem hozzá.

A passzív alatt simán azt érted h nem járok be, vagy ez vmi konkrét dolog?

2014. nov. 24. 03:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát úgy látom elég alap dolgokkal nem vagy tisztában, de akkor kiokosítalak néhány dologról:

1. hogyha még csak egy félévet kezdtél el akkor nem fognak elbocsájtani, minden egyetemnek kissé eltérő a szabályozása, de általában egy évet néznek (hány kredit, hanyadik vizsga, stb.)

2. ha átvétellel (és nem új felvételivel) akarsz átkerülni akkor számít, hogy milyen eredményt értél el a vizsgákon

3. Ha olyan szakot választasz, ami egy kicsit is rokonterület akkor van esély arra, hogy eddig elvégezett tárgyait beszámítasd az új képzésbe, ezért érdemes legalább ezt a félévet elvégezned

4. a passzív félév azt jelenti, hogy nyilatkoznod kell (neptunban, tanulmányi osztályon, hogy szünetelteted a tanulmányaidat a következő félévben. Ez azért hasznos, mert még folyhatod utána is, ha meggondolnád magad

5. passzív félév nem számít bele a támogatott félévekbe, viszont be vagy jelentve az OEP-nál.


Szóval én azt tanácsolnám, hogy most még vizsgázz le ebben a félévben, aztán menj passzív félévre, és azután iratkozz ki, ha már felvettek az új iskolába.

2014. nov. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!