Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék középiskolai...

Hogyan lehetnék középiskolai (magyar) tanár?

Figyelt kérdés
Alapjáraton valamelyik jóhírű magyar egyetemen szeretnék magyar szakra jelentkezni jövőre, de azt hallottam vagy olvastam valahol, hogy lehetséges elvégezni mellé pedagógiát, és akkor taníthatok is. Elég fontos lenne, mert eddigi tapasztalataim szerint a tanításhoz van némi affinitásom, és sosem árthat egy "univerzális" diploma a zsebben, főleg ha egy ilyen nehezen hasznosítható szakról beszélünk. Van erről bármi információtok?

2014. dec. 1. 19:09
 1/10 A kérdező kommentje:
A zárójel és a "t" közé én nem tettem szóközt, biztos autokorrekt, vagy nem tudom. (Mielőtt valami hozzám hasonló nyelvtannáci jönne, beoltom magam.)
2014. dec. 1. 19:17
 2/10 anonim válasza:
100%

Tanár ma már csak úgy lehetsz ha tanári szakra jelentkezel, pontosabban osztatlan tanári képzésre. Tehát a magyar mellé egy másik tárgyat is választanod kell, már nincs egyszakos tanárképzés.

(ajánlom a magyar mellé valami életszerű{=természettudományi} szakot válassz, mert magyar-töri/média/néprajz és egyéb dupla nagyon bölcsész tanárokból rengeteg van)

2014. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A pedagógia egy külön szak, nem tanároknak való, hanem akik pedagógiai, módszertani kutatással akarnak foglalkozni.
2014. dec. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor ezek szerint amit olvastam, az még a régi rendszerre vonatkozott. Jaj. Majd meglátjuk, mihez kezdek. :)
2014. dec. 2. 12:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar alapszak 3 év, nem sok mindenre jó, választhatsz méllé specializációt vagy minorcszakot, aztán elvégezhetsz még egy mesterszakot, de ettől nem leszel tanár pedagógia minorral sem. A tanárszak, mivel osztatlan, nem lehet közben váltani, csak a végén kapsz diplomát, 5,5 év. Az elején kell dönteni, és két egyenrangú szakot választani, termtud-ost nem mindenhol lehet a magyar mellé. Esetleg másik idegennyelv?
2014. dec. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Természettudományosat már semmiképp nem is szeretnék, mert a fakultációimat nem ehhez viszonyítva vettem fel. Az angolt esetleg lehetségesnek tartom ill. még az éneket.
2014. dec. 2. 22:55
 7/10 anonim válasza:
Ugyan kérlek a világ szégyene lesz ha belőled egyszer tanár lesz. Isten óvja tőled a gyerekeket vagy a fiatalokat.
2016. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat! :D

Remélem, azért fogsz tudni élni ebben a világban úgy, hogy engem valószínűleg felvettek tanárira... Ha nem, szívesen segítek pszichológust keresni neked.

További szép napot!

2016. júl. 20. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Hova sikerült bejutnod?

Nekem jövöre van tervben,az osztatlan tanári.

Mi lett a másik tárgyad?

2016. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Magyar-énekes leszek az ELTE-n, az ének miatt volt gyakorlati felvételi is. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban! :)
2016. aug. 12. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!