Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így is ingyenes lenne az első...

Így is ingyenes lenne az első OKJ-s szakma?

Figyelt kérdés
Csak egyszerűen érdeklődésből szeretném megkérdezni, hogy ha mondjuk jelentkezek egy okj-s szakra és nem sikerül elvégezni és jelentkezek egy másikra az attól még ingyenes ugye? Mert tudtommal 21 éves korig az első megszerzett szakma ingyenes. A válaszokat előre is köszönöm!
2014. dec. 4. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen. Én például múlt szeptemberben kezdtem egy OKJ-s képzést, de félév után otthagytam, mert nem tetszett. Ugyan ezzel a lendülettel átjelentkeztem egy keresztféléves OKJ-ra és most arra járok.


Tévesen tudod, nem 21 éves korig ingyenes. Mindenkinek ingyenes az első megszerzett szakma, de nappali tagozatos képzésre csak 21 éves korig lehet jelentkezni. 21 éves kor felett pedig csak esti tagozatos képzésre lehet jelentkezni, de ugyan úgy ingyenes.

2014. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! :)
2014. dec. 4. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Okj szakmák közül csak azok az igyenesek ha nincs szakmád amelyik államilag támogatott. Sajnos nincs sok szak ami államilag támogatott is jó is, Államilag támogatott pl. ügyintéző féle, ápoló stb stsb ahogy nézetm. Piacképes szakmák okj szakmák villanyszerelő, klímaszerelő, autószerelő, hegesztő stb.. okj szakmák függetlenül attól hogy van-e szakmád vagy sincs pénzbe kerülnek sajnos..(:(
2014. dec. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem igaz, vannak helyek ahol ingyen meglehet szerezni ezeket a szakmákat, főleg rendes szakmunkás iskolákban. A többségét pedig nappalin, de például múltévben láttam, hogy estin is indítottak egy villanyszerelő képzést. Illetve az ilyen szakmákhoz elég 10. osztályos bizonyítvány, másrészről viszont több intézményben is 3 éves képzések ezek, nem kettő.
2014. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!