Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Filozófia szakosok! Hogy...

Filozófia szakosok! Hogy tetszik nektek ez a szak, mennyire szigorú, elégedettek vagytok-e a választásotokkal (hogy ezt a szakot választottátok), megfelel az előzetes elvárásaitoknak, amit ott tanultok?

Figyelt kérdés
A kérdésem leginkább azokhoz szól, akik filozófia szakra járnak, vagy jártak. 18 éves vagyok és filozófiát szeretnék majd tanulni az egyetemen, szeretek olvasni, az irodalom és a történelem áll közelebb hozzám a középiskolai tantárgyak közül, szeretek "filozofálni", gondolkodni.

2014. dec. 6. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Én nem oda járok, de lenne egy kérdésem. Mit csinálsz, ha a kezedben van a diploma? Ugyanis szakválasztásnál két dolgot érdemes mérlegelni, szereted e és tudod e majd használni.
2014. dec. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ismerem magam annyira, hogy tudjam, képtelen lennék beletörődni abba, hogy az egyetem elvégzése utáni időktől kezdve 30-40 éven át ugyanazt dolgozzam, ugyanott éljek, stb. Hiszem, hogy hasznosak lesznek számomra az ott eltöltött évek,sokat gyarapodik a tudásom és ha csak közvetve is de hasznát tudom venni ennek a diplomának.

Bízom és hiszek magamban. De ez erről a kis kitérőről ennyit, az én kérdésem nem erről szólt.

2014. dec. 7. 00:06
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Én nem most járok, azóta változhatott a szak, de a filozófia nem egy ilyen irodalom szerű, lírai valami. Nagyon hangsúlyos a logika és az érvelés és többnyire száraz nehéz szövegek vannak. Ez a dolog a pontos gondolkodásról szól nem az inspiratív ihletett szárnyalásról.


Lehet az jó irány lenne, hogy rájöjj, hogy ez neked való e, ha olvasnál tényleges filozófiát.

2014. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Ja és egyesnek van némi igaza. Ha filozófiát kezdesz tanulni azért nem árt, ha valami olyan dolgon is munkálkodsz közben amivel majd pénzt tudsz szerezni. Kifejezetten filozófiai állás kevés van itthon. Viszont akiket ismerek és oda jártak nem nagyon van senki állás nélkül.
2014. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A legfőbb indok, amiért ezzel a szakkal szimpatizálok az, hogy szeretném jobban megismerni az emberi gondolkodást, eszméket és ezáltal önmagamat is, természetesen nem úgy gondolom, hogy azért majd azért fizetnek mert van egy ilyen diplomám. Esetleg tudnál ajánlani néhány olyan olvasmányt, amely az általad említett "tényleges filozófia" kategóriába tartozik?
2014. dec. 7. 16:52
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

pl fizozófia történetből ezek nem annyira vészesek:

Platón: Gorgiasz

Epiktétosz: kézikönyvecske

Descartes: Elmélkedések az első filozófiáról. (első három fejezetet mondjuk)

Freidrich Nietzsche: Az értékek átértékelése

Russell: A filozófia alapproblémái


"A mikor igazolt egy hit" kötet bevezetése jó áttekintés ismeretelméletből

"Modern politikai filozófia", Osiris - Láthatatlan Kollégium - ez hasonló politika filozófiából, ennek is a bevezetőjét olvasd kezdésnek


A filozófiai kalauz egy egész jó tankönyv szerűség analitikus filozófiából, meg van benne némi filozófia történet is.

2014. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

okean milyen kedves vagy....

Kis Hegel meg Kant azért még kéne. :D

2014. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ők túl fájdalmasak kezdetben. Igyekeztem azért olvashatóbb dolgokat mondani :)


Amúgy még az ilyen láthatatlan kollégiumos tudományfilozófiából is jó a bevezető. Sőt talán ez a legjobb a háromból.

2014. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! :)
2014. dec. 8. 22:11
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

Persze, jókat válogattál ki, szerintem is, csak hülyülni próbáltam. :)

Már nem emlékszem, de a Mikor igazolt egy hit?-nek, az első tanulmánya az, amibe a Gettier probléma van? Mert szerintem az még beleférhet. :)

2014. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!