Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Véleményetek az SZTE-TTIK...

Véleményetek az SZTE-TTIK Molekuláris bionika mérnöki szakáról?

Figyelt kérdés
Csakis releváns vélemények érdekelnek, tehát legyen hiteles. Főként az ott tanulók véleményére vagyok kíváncsi. Szóbeszédekre nem vagyok kíváncsi. A segítségeteket előre köszönöm!

2014. dec. 10. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Mire vagy kíváncsi? Ha teszel fel konkrét kérdéseket, szívesen megválaszolom. (én ott tanulok)


Egyébként az egyik legsokoldalúbb szak, olyan értelemben is, hogy mindenféle tudományágba bele kell ásnod magadat, nagyon sokféle dolgot kell tanulni, ami egyszerre pozitív és negatív is.

2015. jan. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. PPKE 3. éves vagyok jelenleg, és kíváncsi vagyok az SZTE-s milyen.

Főleg a különbségekre.


Nálunk jóval kevesebb a gyakorlat idáig, sőt szinte nincs. Egyszer csináltunk PCR-t, meg egyszer valami só tisztítást. Itt nem "erőltetik" úgymond a gyakorlatot senkire, viszont majd önlabon (6. félév) és szakdolgozaton lehet és kell is foglalkozni azzal a témával ami érdekel.


Szóval inkább elméleti, mérnökösnek nevezném a BSc első 5 félévet.


Kimenetel nálunk kb így néz ki: BSc végére nagyjából 50-60% marad és fejezi be időben (nálunk elég jó tanuló mindenki, inkább 4-5-ösök... elején durva is volt, mert én 1.8-as átlaggal küszködtem a bukás szélén :D de mára felhoztam magamat, meg főleg a matek volt kegyetlen nekem)


Ezután mindenki aki marad az MSc-re megy, vagy külföldi MSc-n folytatja. Mondjuk 40% a kezdeti állományból. A többi vagy más egyetemre megy, vagy programozik általában. MSc-n Gyakori pl Leuven, de többen mentek neves külföldi egyetemekre. MSc nélkül teljesen értelmetlen ez a szak.


Utána pedig az "éles" karrier akkor kezdődik. Egyelőre úgytűnik kb az itt végzettek nagyrésze kutató lesz, PhD-s doktoris iskolában marad szinte mindenki. Vagy itt, ahol mindig lesz valami téma, vagy külföldön, esetleg hazai intézetekben, állami laborokban. Ismerek pár embert, és nagyon érdekes témáik vannak. A 90ezres PhD-s fizetés nulla, de legalább azt csinálod amit szeretsz (plusz kis tanítás :D)

Másik lehetőség az ipar, erre is tudok példákat, ezért nem árt, ha speckó témákon dolgozik az ember.

Néhányan aztán állami laborokban is dolgoznak majd. Enzimológiai intézet, KOKI stb...(Utóbbi eléggé népszerű lett, szóval nehéz ezekbe bejutni, akár PhD-sként is)


Na erre lennék kíváncsi, hogy nálatok SZTE-n, egyrészt mennyi gyakorlat van, BSc után mit csináltok, és hányan fejezik be kb a szakot. Meg főleg, hogy milyen kutatási témák vannak, TDK, szakdolgozat témák stb. Úgy is ez számít, a többi majdnem lényegtelen.

2015. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!