Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen különbségek vannak...

Milyen különbségek vannak gyógyszerészeti, illetve orvosi között?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnének, hogy a biológia,kémia,matek,fizika milyen szerepet kapnak a két szakon, hasonló-e a tananyaguk, ilyesmi dolgok érdekelnének.

2014. dec. 11. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen eltérő a két képzés, csak egy két tárgy esetében van átfedés. Orvosnak akkor érdemes menni, ha a biosz érdekel inkább, gyógyszerésznek pedig akkor, ha a kémia.
2014. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én elsőéves gyógyszerészhallgató vagyok. A tantárgyak szinte ugyanazok az első két évben. A gyógyszerész szak "kémiásabb", viszont nálunk is elég kemény például a sejtbiológia, a genetika. Első két évben mindkét szakon van kémia, biofizika, anatómia, szövettan, sejtbiológia, genetika, biokémia, elsősegélynyújtás, latin és élettan. Ezek a tárgyak hasonlóak. Orvosin nincs matematika, nekünk viszont van, orvosin biostatisztika van, ami a mateknak egy része és ott is számolnak. Nálunk rengeteg a kémia. Orvosin első félévben letudják a kémiát. Beleszagolnak ebbe is, abba is. Úgy értem, hogy egy félév alatt tanulnak általános-, szervetlen- és szerves kémiát. Mi csak az általános kémiára szánunk egy félévet, tehát gondolhatod. :D Aztán 2. félévben van külön szervetlen-,szerves-, kolloid-, fizikai kémiánk. :D Valamint van egy olyan tárgy, hogy kvantitatív analitika és kvalitatív analitika, ezek szintén kémiai tárgyak, csak a nevük furák. :D Lényegében rokon szakmák. :)
2014. dec. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Debrecen igaz ? :)
2014. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen. :D Honnan jöttél rá? :P :D
2014. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Onnan , hogy én is Debrecenbe járok gyógyszerészetire. :)
2014. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
és hányad éves vagy? elsős? mert akkor évfolyamtársak vagyunk :D
2014. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Másodéves vagyok. :)
2014. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
áhhh értem :D hát ez szuper, kollégák mindenhol :D gondolom, lány vagy, mert én fiú :D
2014. dec. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom miből szűrted le , de amúgy igen . :)
2014. dec. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jók a megérzéseim. :D
2014. dec. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!